EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ZDRAVIE / EUROBAROMETER: Jar nám priniesla viac optimizmu!

EUROBAROMETER: Jar nám priniesla viac optimizmu!

jar stromy
PHOTO: Flickr.

Podľa prieskumov sa šesť z desiatich občanov EÚ cíti byť Európanmi a chce aj lepšie poznať svoje práva. 46 % ľudí však svoje práva stále nepozná.

Rok 2013 je rokom občanov a venovaný je taktiež zvyšovaniu povedomia o právach európskych občanov. Takmer šesť z desiatich opýtaných vníma ako najväčší úspech Európskej únie voľný pohyb osôb, tovaru a aj služieb. A aj keď Európu zasiahla kríza, občania 19 z 28 hľadia do budúcnosti stále s optimizmom. Až sedem z desiatich opýtaných si pritom myslí, že Európska únia má vplyv na dianie vo svete.

Pri otázkach, čo si ľudia myslia o jednotnej mene, euro zabodovalo tesnou nadpolovičnou väčšinou. 51 % opýtaných je za euro, avšak podporuje ho až 62% Európanov. Silnú podporu má nielen na Slovensku, ale aj v Slovinsku, na Malte, či v Estónsku.

Viac..  EÚ chce zabezpečiť lepšiu kvalitu pitnej vody pre všetkých Európanov

Jarný prieskum Eurobarometra sa uskutočnil počas mája od 10. – 26.5.2013. Oslovených bolo takmer 33 tisíc respondentov zo všetkých krajín únie.

O red

Odporúčame pozrieť

Zaujímaš sa o výrobu cenovo dostupných a zdravých potravín? V tom prípade Technické centrum pre poľnohospodársku a vidiecku spoluprácu hľadá práve teba!

1. O CTA Technické centrum pre poľnohospodársku a vidiecku spoluprácu (CTA) je spoločná medzinárodná organizácia …