EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Európska komisia chce vyrábať robotov, ktorí nahradia ľudí!

Európska komisia chce vyrábať robotov, ktorí nahradia ľudí!

robot
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Komisia už totiž nechce vystavovať ľudí nebezpečným podmienkam pri kontrolách kontajnerov, ktoré prevážajú produkty z ropného, plynárenského, či petrochemického priemyslu. Spoločne s konzorciom desiatich európskych spoločností pod vedením spoločnosti Shell sa tak začína projekt s názvom PETROBOT.

Pri terajších kontrolách totiž musia inšpektori pri kontrolách odstaviť tieto zariadenia. Následne nádoby odpojiť od aktívnych úsekov závodu, očistiť nádoby a vykonať množstvo nebezpečných a časovo náročných úkonov. To všetko by pri tom mali robiť už roboti. Dôjde tak k časovým úsporám, ale aj k otvoreniu nových trhov pre európsky robotický priemysel. Tým sa vytvoria aj nové pracovné miesta v oblasti výroby a údržby robotiky.

Podľa predsedníčky Európskej komisie pre digitálnu agendu Neelie Kroseovej nie je preto náhodou, že svetové vedúce postavenie v oblasti robotiky je Európa. Projekt PETROBOT bude počas troch rokov zahŕňať partnerov  z Holandska, Spojeného kráľovstva, Švédska, Nórska, Švajčiarska a Nemecka. Európska únia vyčlení na projekt v hodnote 6,2 milióna eur sumou 3,7 milióna.

Viac..  Eurostat: Štáty EÚ schválili vlani vyše 700.000 žiadostí o azyl

O red

Odporúčame pozrieť

margrethe vestager

Európska komisia začala vyšetrovanie verejného financovania závodu Jaguar Land Rover na Slovensku

Európska komisia začala podrobné vyšetrovanie, ktorého cieľom je posúdiť, či plány Slovenskej republiky poskytnúť 125 …