Lety do Egypta z niektorých európskych letísk sú obnovené

letisko egypt
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Na tlačovej konferencii egyptského veľvyslanectva na Slovensku pán Ihab Nasr, veľvyslanec Egypta, ubezpečil prítomných novinárov, že situácia v Slovákmi obľúbených turistických destináciách na pobreží Červeného mora je bezpečná a stabilná a taktiež sa neudiali žiadne incidenty smerované na zahraničných turistov od 25. januára 2011.

„Venujeme obzvlášť veľkú pozornosť bezpečnostnej situácii v týchto oblastiach súbežne s našimi snahami zachovať bezpečnosť a stabilitu v celom Egypte.“ Veľvyslanec Egypta zdôraznil, že žiaden zákaz vychádzania nebol vydaný pre turistické centrá, ako sú Hurghada, Sharm El-Sheikh, Taba, Marsa Alam a iné. Poukázal na fakt, že v roku 2012 počet turistov z európskych krajín, ktorí navštívili Egypt, vzrástol; počas prvých šiestich mesiacov roku 2013 vzrástol o 13,2 % čo predstavuje celkovo 4,3 milióna turistov.

Počet slovenských turistov prichádzajúcich do Egypta počas prvých šiestich mesiacov roku 2013 vzrástol o 5,2 %. Okolo 30 000 Slovákov navštívilo Egypt počas tohto obdobia. Veľvyslanec sa takisto dotkol témy cestovných odporúčaní Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, ktorých úroveň je pomerne vysoká a dodal: „Naďalej zostávam v kontakte s predstaviteľmi ministerstva a verím, že čoskoro sa ich úroveň zníži a budú tak odrážať reálnu a súčasnú situáciu v týchto oblastiach.“

Viac..  Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok intervenoval proti rozhodnutiu nemeckej vlády vyžadovať od slovenských vodičov nákladnej dopravy testy pri vstupe do Nemecka

Zdôraznil, že počnúc 16. septembrom 2013 boli zo Slovenska obnovené charterové lety do Egypta a potešilo ho, že lietadlo bolo obsadené na 80 %, čo tiež poukazuje na vysoký záujem slovenských turistov o Egypt a zároveň poukázal na to, že operátori z mnohých európskych krajín neprerušili svoje lety do Egypta. Prezident SACKA pán Macko dodal, že ďalší charterový let odíde do Egypta 22. 9. 2013. CK Azur Reisen v súčasnosti rokuje s CK Kartago Tours o možnosti pridania sa. Pán Macko sa domnieva, že prerušenie letov by mohlo ovplyvniť ceny, pričom dodal, že bude náročné konkurovať nemeckej CK ETI.

Tlačovú konferenciu egyptského veľvyslanectva si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

zmluva

I. Korčok: Potrebujeme potvrdiť ústrednú úlohu Zmluvy o nešírení jadrových zbraní

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok vystúpil v utorok 23. februára …