Sulík: Víťazstvo Merkelovej je dobrá správa

richard sulik
PHOTO: Flickr.

BRATISLAVA/NEMECKO – Do Nemecka už začínajú prúdiť prvé blahoželania od politických strán naprieč celou Európou. Dokonca víťazstvo Angely Merkelovej potešilo aj veľkého slovenského kritika Richarda Sulíka. Presvedčivé víťazstvo CDU/CSU pod vedením súčasnej kancelárky Angely Merkelovej je podľa SaS nádejou, že zdravé základy Európskej únie nebudú narušované unáhleným unitarizmom, na ktorý nie sú vytvorené politické, ekonomické a ani kultúrne podmienky.

„Situácia v eurozóne je zložitá, voči silám, ktoré sa vysoké štátne zadlženie snažia prikryť európskym ručením miesto realizácie hlbokých reforiem, musí existovať účinná protiváha. My, v SaS, ju vidíme najmä v súčasnom Nemecku,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Nemecko SaS považuje za motor európskej integrácie a prosperity. Strana blahoželá konzervatívnemu bloku k dobrému volebnému výsledku, veríme, že pod jeho vedením v Nemecku vznikne vláda, ktorá bude svojimi reformami a rozhľadom príkladom pre ostatné krajiny v EÚ, nevynímajúc Slovensko.

Viac..  Politické strany nepodporujú vytvorenie samostatného ministerstva pre Európsku úniu

„Osobne ma mrzí prepad liberálnej FDP a nováčika na politickej scéne Alternatívy pre Nemecko, ale voliči rozhodli. Ako sa hovorí, vox populi, vox dei,“ povedal Sulík.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Hojsik

Martin Hojsík: Pri obnove ekonomiky po pandémii koronavírusu treba zohľadniť aj planétu, aj ľudí

BRUSEL / Opatrenia, ktoré požaduje vláda od najväčších zamestnávateľov sú nerealizovateľné. Problémom sú bezdotykové teplomery, ktoré …