Domov / POLITIKA / Tlak Bruselu na Ukrajinu! Janukovyč možno umožní vycestovať Tymošenkovej výmenou za prístupové rokovania do EÚ

Tlak Bruselu na Ukrajinu! Janukovyč možno umožní vycestovať Tymošenkovej výmenou za prístupové rokovania do EÚ

tymošenková
PHOTO: Flickr.

Kyjev 17. októbra (TASR) – Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč dnes v Donecku ubezpečil, že podpíše zákon, ktorý by umožnil vycestovať uväznenej expremiérke Julii Tymošenkovej, sužovanej platničkovými problémami, za liečbou v zahraničí, zrejme v Nemecku.

Predpokladom je podľa neho schválenie takejto legislatívnej normy parlamentom, čo by však pri väčšine projanukovyčovských síl nemal byť neprekonateľný problém.

Informovali o tom ukrajinské i nemecké médiá. Kyjevské vedenie opakovane argumentovalo, že legislatíva krajiny zatiaľ neumožňuje vycestovanie Tymošenkovej za liečbou mimo ukrajinského územia.

Práve Tymošenkovej osud je zo strany Bruselu mimoriadne ostro sledovanou otázkou v súvislosti s prípadným podpísaním prístupovej dohody Európskej únie a Ukrajiny.

Informáciu priniesol komerčný portál tlačovej agentúry TASR www.teraz.sk.

Viac..  Europoslanci majú obavy o práva občanov EÚ po brexite

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …