Domov / ĽUDIA / Za tú istú prácu vyšší plat. Stačí ísť za hranice

Za tú istú prácu vyšší plat. Stačí ísť za hranice

opravár
PHOTO: Ilustračné Flickr.

BRATISLAVA – Hľadáte si prácu? Mnohí Slováci totiž čoraz viac spájajú príjemné s užitočným a odchádzajú za peniazmi a novými skúsenosťami do zahraničia. Okrem prímorských destinácií sú obľúbenými krajinami aj susedné Rakúsko a Nemecko. Platy sú tam v porovnaní s tými našimi oveľa vyššie.

Za tú istú prácu vyšší plat

“Mňa tam ťahá zárobok, keďže mám doma ženu s malým dieťaťom a potrebujem sa postarať o rodinu. Ja som tu aj s otcom a skúšame kamenárstvo, keďže otec je kamenár, že či sa dačo nepritrafí alebo aspoň mne samotnému,” vysvetľuje uchádzač o prácu.

Za tú istú prácu a za ten istý pracovný čas podstatne vyšší plat. To je hlavný dôvod, prečo sa napríklad len za prvý polrok tohto roku odhlásilo z úradov práce vyše 7 200 Slovákov, ktorí odišli pracovať do zahraničia.

Viac..  Monika Beňová: Junckerova Komisia mohla v zahraničnej politike dosiahnuť viac

Najčastejšie cestujeme do Čiech

“Najčastejšie Slováci odchádzajú do Rakúska, Nemecka, Škandinávskych krajín, Veľkej Británie a samozrejme najčastejšie do Česka,” tvrdí zástupkyňa komunikácie ÚPSVaR Jana Lukáčová.

“Zrejme asi nie je aktuálne, aby človek išiel do zahraničia, keď má vo vrecku málo peňazí, ale skôr by ho lákalo možno 2-3 roky tam aj pracovať a naučiť sa aj reč aj si privyrobiť a je to také zmyselnejšie,” hovorí ďalší uchádzač.

Ako zvýšiť šance na zamestnanie v cudzine sa dozviete na spravodajskom portáli Noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Benova

Monika Beňová: Junckerova Komisia mohla v zahraničnej politike dosiahnuť viac

Poslanci Európskeho parlamentu sa budú na dnešnom plenárnom zasadnutí zaoberať aj hodnotením päť ročného pôsobenia …