Domov / POLITIKA / Sadomasochizmus v Európskom parlamente! Poslanci opäť perlili
Daniel Cohn-Bendit
PHOTO: © European Union, 2013

Sadomasochizmus v Európskom parlamente! Poslanci opäť perlili

Daniel Cohn-Bendit
PHOTO: © European Union, 2013

Europoslanec Daniel Cohn-Bendit sa pri debate o rozpočte veru poriadne rozbehol! Svojich kolegov zaskočil i pobavil. “V Európskom parlamente vládne kultúra sadomasochizmu,” vyhlásil. “Ak prijmete túto neoliberálnu logiku a tlak z krajín ako Spojené kráľovstvo, Euópa skončí v slepej uličke.” Britský poslanec Martin Callanan nezostal nič dlžný povestiam o pokoji Angličanov a reagoval bez mihnutia brvou: “Celkom isto ma kvôli tomu nebude trápiť nespavosť.”

Aj takúto situáciu priniesli zasadnutia v novembri. V Európskom parlamente to bol mesiac silných slov a silných vystúpení. Drobná Pakistanka Malala Yousafzai ukázala pri preberaní Sacharovovej ceny, v čom je jej obrovská sila. Požiadala Európsky parlament, aby sa zamerali na krajiny mimo Európy, ktoré trpia. Po jej slovách: “Kvôli terorizmu boli zničené stovky škôl. Ale stále je tu nájde. Je tu nádej, pretože tu sme všetci spoločne, sme zjednotení…”, všetci poslanci povstali a obdarili ju búrlivým potleskom. Ťažko uveriť, že dievča s takýmito myšlienkami má iba 16 rokov…

Viac..  Únia pripravuje nový nástroj na ochranu právneho štátu v Európe. Zodpovedný zaň bude Slovák

Chcete vedieť, aké pamätné vety ešte tento mesiac v Európskom parlamente odzneli? Čím prinútil všetkých svojich kolegov vstať predseda Martin Schulz a čo sa podľa poslanca Ashleyho Foxa zmenilo zo symbolu zmierenia na symbol plytvania?

Pozrite si video, zachytávajúce najsilnejšie momenty uplynulých týždňov:

O nin

Avatar

Odporúčame pozrieť

klus

Martin Klus: Slovenské predsedníctvo v OBSE splnilo očakávania

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU. Zdieľaj článok na Facebooku Post Views: 19 Viac..  …