richter
PHOTO: redakcia.

Podarilo sa nám minúť 663 000 000 € z eurofondov, chváli sa Richter zo Smer-u


richter
PHOTO: redakcia.

BRATISLAVA – Vďaka eurofondom sa podarilo nájsť prácu pre ďalších 11-tisíc ľudí. Minister Richter dnes hovoril o vynikajúcom úspechu a vraj si z nás budú brať príklad aj Gréci, či Španieli.

78 000 voľných pracovných miest

Z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu (OP) Zamestnanosť a sociálna inklúzia Slovensko k 1. novembru tohto roka vyčerpalo 663 mil. eur, čo je takmer 60 % z celkovej alokovanej sumy 1,107 mld. eur.

Na pondelkovej tlačovej besede to uviedol minister práce a sociálnych vecí Ján Richter. Od roku 2007 sa podľa neho realizovalo vyše 1,6 tisíc projektov z ktorých sa zatiaľ neukončilo 459 projektov. Vďaka týmto projektom sa podľa Richtera vytvorilo necelých 78 tisíc voľných pracovných miest a počet úspešne umiestnených uchádzačov o zamestnanie dosiahol 56 tisíc.

O zamestnávanie ľudí nad 50 rokov nie je záujem

Šéf rezortu práce a sociálnych vecí vyzdvihol projekt zameraný na zamestnávanie mladých ľudí do 29 rokov, prostredníctvom ktorého štát podporil vytvorenie 11 tisíc nových pracovných miest pre túto skupinu nezamestnaných. “Vzhľadom na to, že viac ako tritisíc žiadostí stále evidujeme na úradoch práce, robíme všetko pre to, aby bol tento projekt opätovne predĺžený,” povedal Richter.

Viac..  Michal Wiezik: Šialené zvyšovanie cien energií vyvolané ruskou agresiou vyriešime na úrovni EÚ

O projekt na zamestnávanie ľudí nad 50 rokov v samospráve podľa neho nie je až taký záujem, ako sa predpokladalo. “Predpokladáme, že nejakých 6 miliónov eur by sme mohli z tohto projektu presunúť pre podnikateľov na zamestnávanie mladých do 29 rokov,” dodal.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

lexmann

Miriam Lexmann: Pre Ukrajinu sme schválili už deväť miliárd EUR, aby ako štát mohla fungovať

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Potreby …