EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Byť Euroobčanom sa oplatí: V peňaženke máte eurá a cestujete bez pasu

Byť Euroobčanom sa oplatí: V peňaženke máte eurá a cestujete bez pasu

EU vlajka
PHOTO: Flickr.

Spojenie európskych zdrojov a hospodárstva pomáha udržiavať mier na starom kontinente už takmer sedemdesiat rokov. Členstvo v Európskej únii prináša so sebou množstvo výhod, medzi inými aj prístup k 500-miliónovému trhu, spoločnú menu či cestovanie bez pasu v rámci Shengenského priestoru. To, ako by vyzerala Európa 21.storočia, keby sa štáty nenadchli pre jednu a tú istú myšlienku, je veľmi otázne.

Členské krajiny zhromaždili svoje zdroje a investovali ich do projektov pre lepší život občanov a priaznivejšiu situáciu v regiónoch a mestách. Spoločne riešia dôležité problémy z oblasti životného prostredia, poľnohospodárstva i ekonomiky. Tento obdivuhodný krok by sa mal odzrkadliť v budovaní lepšej infraštruktúry, vo výskume a vzdelávaní európskych občanov. Samozrejmosťou sú i priaznivejšie podmienky pre podnikanie a viac obchodných príležitostí, čo znamená viac tovaru a služieb pre zákazníka.

Viac..  Lídri EÚ hľadajú v Bruseli spôsoby, ako urýchliť brexit

Vďaka väčšiemu priestoru na trhu vzniká viac príležitostí na prácu a život v Európskej únii. Aby na veľké problémy nezostali krajiny sami, združili sa do spoločenstva, v ktorom vyznávajú rovnaké hodnoty a záujmy na globálnej úrovni. Svet sa čoraz väčšmi globalizuje a aj väčšie mocnosti udávajú smerovanie našej politiky, najmä v otázke svetového trhu. Je preto na mieste, aby sa európske štáty vzájomne podporili a prispeli tak k formovaniu spoločnej budúcnosti.

Viac sa dozviete v priloženom videu.

O ruz

Odporúčame pozrieť

Chceš sa venovať zdravotníctvu po administratívnej stránke? Nezmeškaj svoju príležitosť stať sa asistentom Belgickej ABDA asociácie!

Asociácia  farmaceutov a nemeckých združení lekárov hľadá asistenta pre kanceláriu v Bruseli od 1. januára 2018. Čo …