EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Grécko na čele Európskej únie. Podnikom chce umožniť ľahšie získať úver
Antonio Samaras, grécky premiér
Antonio Samaras, grécky premiér. PHOTO: © European Union, 2013

Grécko na čele Európskej únie. Podnikom chce umožniť ľahšie získať úver

Antonio Samaras, grécky premiér
Antonio Samaras, grécky premiér. PHOTO: © European Union, 2013

Rast, zamestnanosť a podpora sociálnej súdržnosti budú prioritami Grécka počas jeho 6-mesačného predsedníctva EÚ, ktoré sa začalo na Nový rok. Medzi hlavné priority gréckeho predsedníctva patria riešenie významného problému nezamestnanosti mladých ľudí a zvýšenie dostupnosti úverov pre malé a stredné podniky.

Medzi jeho ďalšie ciele patria zlepšenie hospodárskeho riadenia eurozóny a ukončenie rokovaní o ďalšom štádiu bankovej únie. Hlavným cieľom je v tomto prípade predísť tomu, aby sa zopakovala nedávna finančná kríza.

Grécko chce takisto vystupňovať úsilie EÚ v oblasti nelegálnej migrácie a uskutočniť zmeny v stratégii EÚ v oblasti námorných záležitostí a v právnych predpisoch o ochrane údajov. Ďalším bodom agendy je dosiahnutie dohody o používaní prvej generácie biopalív a bridlicového plynu.

Počas gréckeho predsedníctva sa má uskutočniť dôležitý samit s africkými krajinami a je predpoklad, že sa dosiahne pokrok, pokiaľ ide o novú dohodu s Marokom o rybolove.

Viac..  Posledný samit v Bruseli neodstránil nezhody medzi štátmi

Bohatý program

Grécko preberá predsedníctvo Rady EÚ vo veľmi rušnom období. S Európskym parlamentom musí ešte pred ukončením jeho súčasného funkčného obdobia v apríli dosiahnuť dohody o širokej škále otázok. V máji sa vo všetkých 28 členských štátoch uskutočnia priame voľby do Európskeho parlamentu, po ktorých sa vyberie nová Komisia.

V priebehu nasledujúcich 6 mesiacov bude Grécko predsedať stovkám formálnych a neformálnych zasadnutí, bude stáť na čele zložitých rokovaní a hostiť 13 ministerských rád v Aténach.

V posledných mesiacoch Grécko úzko spolupracovalo s Litvou, ktorá predsedala EÚ v druhej polovici roku 2013. V júli 2014 Grécko odovzdá štafetu predsedníctva Taliansku, ktoré privíta nových poslancov Európskeho parlamentu a komisárov.

O red

Odporúčame pozrieť

Timmermans, Tajani

Komisia: Vďaka novému online registru bude EÚ transparentnejšia

Nový online register zjednoduší vyhľadávanie rozhodnutí EÚ prijatých ako delegované akty. Vďaka novému spoločnému online …

 • Mark Anderson

  Vy ste v akejkoľvek finančné problémy a potrebujete úver splatiť svoj ​​dlh , ponúkame všetky druhy a typy úverov , s jednoduchým splácania na najnižšiu sadzbou vo výške 2 % . Ponúkame pôžičky vo všetkých menách a sme rozdávať pôžičky od najnižšia suma 2000 do maximálnej výšky 50.000.000 pre naše prvé časovača . Odporúča sa vyplniť formulár žiadosti , takže môžeme ďalej pokračovať .

  Máte záujem by mal žiadateľ vyplniť

  nižšie uvedeného formulára .

  dlžníkov INFORMÁCIE

  * Meno a priezvisko : ……………………..

  * Vek : …………………………

  * Pohlavie ………………………

  * Adresa : …………………….

  * Štát : ……………………….

  * Krajina : …………………………..

  * Názov firmy (ak je to relevantné )

  : ……………….

  * Pôžička Suma potrebná : ………………….

  * Účel úveru : …………………….

  * Doba trvania úveru : ……………………

  * Dátum narodenia ( dd – mm – dd ) : …………..

  * Rodinný stav : …………………….

  * Ďalšie príbuzní : ……………………….

  * Mesačný príjem : ……………………..

  * Mobilný / Mobilný telefón : ……….. ……..

  * E – mail : ……………………..

  * Heslo : ……………….

  unionloanservice9@gmail.com

  Kontaktný telefón : +13478021112

  Ďakujeme , tešíme sa na vaše

  rýchla odpoveď