EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Priveľa azylantov? V rámci EÚ ich budú presídľovať, dostanú sa aj na Slovensko

Priveľa azylantov? V rámci EÚ ich budú presídľovať, dostanú sa aj na Slovensko

Azylanti. PHOTO: Ilustračné Flickr.

Členské štáty budú musieť viac investovať do azylových systémov a integrácie migrantov. Rozpočet pre Azylový, migračný a integračný fond na obdobie 2014 – 2020 je 3,1 miliardy EUR. Krajiny z tejto sumy môžu čerpať 2,7 miliardy na podporu migrácie a minimálne 20 percent na podporu azylantov.

Nové pravidlá by mali podporiť solidaritu medzi členskými krajinami. Inými slovami, ak má napríklad Taliansko veľa azylantov, presídli ich povezdme na Slovensko, ktoré dostane z fondu 6,000 EUR na hlavu. Pokiaľ ide o zraniteľné osoby alebo ľudí z prioritných oblastí, suma sa môže vyšplhať na 10,000 EUR.

Europoslanci schválili v súvislosti s azylom aj Fond vnútornej bezpečnosti, ktorý má prostriedky pre podporu vonkajších hraníc, vízového manažmentu, ale i boja s oragnizovaným zločinom.

Viac..  Monika Beňová: Násilie páchané na ženách nemôže byť tolerované

O bar

Odporúčame pozrieť

utecenci, migranti

Za nelegálne prekročenie hranice rok za mrežami. Migračný zákon čakajú novinky

BUDAPEŠŤ/PARÍŽ / Za nelegálne prekročenie francúzskych hraníc bude po novom hroziť až 1 rok za mrežami. …

  • k čemu jsou takový azylanti dobrý ??? Jsou úplně zbytečný at si zůstanou doma příživníci ! Azylanti a imigranti jsou většinou takový líný lidé kteří nevědí co by tak vymýšlí jak udělat aby nemuseli pracovat… Bych to hnal všechno

  • Theodor Ei Moidis

    Nám bohate stačia neprispôsobiví Cigáni,nepotrebujeme tu odrezávačov hláv z Blízkeho Východu a divochov z Afriky,pre ktorých ma ludský život menšiu cenu,než život jatočného zvierata a ktorí si myslia,že každá žena na ktorú ukážu im musí byt po vôli!!!