EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / TECHNOLÓGIE / Štedré granty šikovným vedcom od Európskej výskumnej rady

Štedré granty šikovným vedcom od Európskej výskumnej rady

PHOTO: Ilustračné Flickr.

Európska výskumná rada vybrala 312 špičkových vedcov, ktorým udelí významný grant. Vďaka tomu si môžu vytvoriť výskumné tímy, naplno rozvíjať svoje nápady a presadiť sa na vedeckom poli.

Do súťaže o konsolidačný grant bolo podaných viac ako 3600 návrhov. Kandidáti mohli byť akejkoľvek národnosti, práca v Európe alebo ochota presťahovať sa sem však boli podmienkou. Najviac grantov získali hosťujúce inštitúcie vo Veľkej Británii, Nemecku a Francúzsku.

Grant dostali projekty z rôznych oblastí – od fyziky až po sociálne vedy. Medzi vybranými bolo napríklad používanie geochemických hodín na predpovedanie vulkanických erupcií, skúmanie vplyvu temnej hmoty na gravitačnú teóriu alebo zisťovanie úlohy genetických a environmentálnych faktorov v embryálnom zapojení mozgu.

Viac..  Európsky obranný fond podporí ďalší rad výskumných projektov

Na vysúťažené projekty prerozdelila Rada 575 miliónov EUR. Každý projekt získal v priemere 1.84 milióna EUR na maximálne 5 rokov. Ak máte 7 až 12-ročné skúsenosti po PhD a sľubnú vedeckú históriu, o grant sa môžte uchádzať aj vy.

O bar

Odporúčame pozrieť

cestovanie

V poslednom desaťročí sa počet ľudí žijúcich a pracujúcich v inom členskom štáte takmer zdvojnásobil

Európska komisia prijala nové konkrétnejšie iniciatívy, ktorých cieľom je ďalej rozvíjať Európsky pilier sociálnych práv. …