Domov / POLITIKA / Ukrajinský premiér Azarov rezignoval
mykola azarov
Mykola Azarov, ukrajinský premiér. PHOTO: © European Union, 2013

Ukrajinský premiér Azarov rezignoval

mykola azarov
Mykola Azarov, ukrajinský premiér.
PHOTO: © European Union, 2013

KYJEV – Ukrajinský premiér Mykola Azarov v utorok ponúkol prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi svoju rezignáciu. S odvolaním sa na tlačový odbor ministerského predsedu o tom informovala agentúra Interfax.

Žiadajú aj odchod Janukovyča

Azarovova demisia je jednou z kľúčových podmienok opozície na urovnanie vnútroštátnej kríze. Opozícia žiada tiež Janukovyčov odchod.

“Urobil som osobné rozhodnutie a požiadal prezidenta Ukrajiny, aby prijal moju rezignáciu na post ukrajinského premiéra,” 
uviedol v prehlásení Azarov. Dodal, že jeho odchod má otvoriť ďalšie možnosti pre hľadanie kompromisu, ktorý by v krajine vyriešil hlboký politický rozkol.

Demonštranti sú teroristi

Azarov narozdiel od Janukovyča, ktorý v posledných dňoch predložil predstaviteľom opozície niekoľko ponúk, zastával voči protivládnym demonštrantom rázny postoj.

Viac..  Premiér Pellegrini zhodnotil politickú situáciu za 4 roky. Danko prezradil, prečo v SNS trpeli

Pred týždňom vo švajčiarskom Davose, kde sa zúčastnil Svetového ekonomického fóra, novinárom povedal, že požiadavky opozičných vodcov na vypísanie predčasných prezidentských volieb sú nereálne a akcie protestujúcich označil za pokus o štátny prevrat. Už predtým označil demonštrantov v kyjevských uliciach za teroristov.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …