EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Fico si chce sadnúť s opozíciou, aby sa do europarlamentu nedostali ľudia, ktorí tam nemajú čo robiť

Fico si chce sadnúť s opozíciou, aby sa do europarlamentu nedostali ľudia, ktorí tam nemajú čo robiť

fico
PHOTO: Flickr/redakcia.

Robert Fico si plánuje sadnúť za rokovací stôl s tromi opozičnými stranami – SDKÚ, KDH a MOST-HÍD. Ich, vrátane SMERU, by podľa neho mali ľudia voliť v májových eurovoľbách. Hovorí o štandardných politických stranách, SaS nespomenul. Stretnutie chce iniciovať kvôli tomu, aby sa do Bruselu nedostali ľudia, ktorí tam vraj nemajú čo robiť.

„Ak sa budú aj naďalej stredopravé strany rozpadávať a rozbíjať, vytvorí sa ďalší priestor pre nástup neštandardných síl,“ vyhlásil Fico.

Ohrozené je tak podľa neho štandardné vnímanie politického systému. Fico na stretnutí Národného konventu EÚ na pôde Univerzity Komenského tiež vyhlásil, aby si ľudia vybrali kohokoľvek zo spomenutých strán, pretože len tak sa zabráni nástupu tých „neštandardných.“ Tiež pripomenul, že na Slovensku vládne eurooptimizmus, obyvatelia berú EÚ ako samozrejmú vec, a preto je podľa neho záujem o voľby nízky.

Viac..  Srbi musia uznať Kosovo, aby mohli byť členmi Európskej únie

Voľby do Európskeho parlamentu sa na Slovensku uskutočnia 24.mája. Účasť v doterajších dvoch voľbách bola veľmi nízka. V roku 2004 prišlo k urnám 16,94% oprávnených voličov, v roku 2009 ich bolo 19,64%. V posledných voľbách si Slovensko volilo 13 zástupcov v Európskom parlamente.

O red

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec

Europoslanec Štefanec: Prekážkou lepšieho vzdelávania o EÚ je často byrokracia

Poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (EĽS) sa v piatok stretol s ministrom školstva SR Jurajom Draxlerom vo …

 • samorost

  porucime vetru, slunci a blbym volicum, kteri neved, kdo jim naslibuje vic 😉
  toto je strasne, to vypada tak, jako kdyby uz byl pripraven pocitac na falsovani voleb

 • Niktos

  nech s.Fico povie čo prinieslo 13 darmožračov pre Slovensko za 10rokov

 • turisnoe

  Prve praviciarov uplne znemozni a ponizi, zvali na nich zodpovednost za “nastup nestandardnych sil” a potom ocakava s nimi spolocne kroky. To by uz opozicia klesla na uplne dno dostojnosti, ak by sa tym vobec zaoberala, hoc od toho dna uz aj tak nema daleko..

 • Karol

  Práve naopak, ak by sme tam doteraz mali namiesto tej submisívnej “13” opice, nik by si to nevšimol. Pevne verím, že tentokrát tam naozaj pôjdu noví ľudia, len by som si dal pozor na to, aby boli za stranu, ktorá je etablovaná v nejakom EU zoskupení. Neviem ako je to so stranou SMS /už Šťastný je smutný príklad nepochopenia, že toto nie je klub vyhasnutch celebrít/, 7statočných detto… ale EDS by sa mohla prejaviť…

 • Milan Vašina

  neviem či euro optimizmus, pán Fico, ale som toho názoru že ľudia neberú EU ako samozrejmú vec, skôr by som povedal, že ako vec NEPOTREBNÚ…. a preto je záujem o tieto voľby nízky. Mali sme 13 zástupcov v EU: Čo za to obdobie pre Slovensko urobili, to skôr ludí zaujíma, ved o niektorých celý čas nebolo ani počuť…..