EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Lídrom eurokandidátky OĽaNO sa stal Jozef Viskupič
Viskupič
Jozef Viskupič, líder eurokandidátky OĽaNO. PHOTO: redakcia.

Lídrom eurokandidátky OĽaNO sa stal Jozef Viskupič

Viskupič
Jozef Viskupič, líder eurokandidátky OĽaNO.
PHOTO: redakcia.

Lídrom kandidátky do Európskych volieb za OĽaNO sa stal Jozef Viskupič. Zvyšných 12 miest ostáva stále voľných. Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti totiž otvorilo kandidátku pre eurovoľby aj pre osobnosti zo spoločensky významných organizácií.

Hnutie OĽaNO je vraj presvedčené o tom, že zodpovedné funkcie majú vykonávať ľudia, ktorí sú odborníkmi vo svojej oblasti a nie tí, ktorí sú zväčša len politickými nominantmi. Rovnako poslanci na všetkých úrovniach majú reprezentovať a hájiť záujmy občanov, nie politických strán.„Viedli sme dlhé diskusie, aby sme zložili taký výber kandidátov, ktorí budú serióznou a kvalitnou ponukou pre občanov. Takú kandidátku, ktorá bude zostavená nie na princípe politickom, ale na princípe občianskom,“ zdôrazňuje líder kandidátky do eurovolieb Jozef Viskupič.

Viac..  Branislav Škripek: Firmy treba nabádať ku sociálnej zodpovednosti

„Preto sme sa rozhodli osloviť spoločensky významné organizácie s ponukou, aby si v prípade záujmu vybrali zástupcu, ktorého môžeme nominovať na kandidátku do volieb do Európskeho parlamentu. Cieľom je kandidátka zložená z rešpektovaných a dôveryhodných osobnosti, ktoré si vyberú relevantné spoločenské organizácie. Sme presvedčení, že organizácie reprezentujúce široké zastúpenie občianskej spoločnosti budú odrážať záujmy Slovenska v Európe lepšie než súčasné politické strany,” dodáva.

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti nominovalo na prvé miesto kandidátky poslanca NR SR Jozefa Viskupiča ako priameho reprezentanta myšlienok hnutia. Ostatné miesta na kandidátke  hnutie obsadí výberom z ponúknutých nominácií oslovených organizácií a jednotlivcov. Poradie kandidátov určí hnutie hlasovaním všetkých členov poslaneckého klubu.

O red

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec

Europoslanec Štefanec: Prekážkou lepšieho vzdelávania o EÚ je často byrokracia

Poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (EĽS) sa v piatok stretol s ministrom školstva SR Jurajom Draxlerom vo …