Utečenci z Ukrajiny? Sme pripravení, tvrdia naše úrady

kyjev3
Protesty v Kyjeve, Ukrajina. PHOTO: Flickr.

BRATISLAVA, KYJEV – Budú k nám Ukrajinci utekať? Máme sa báť masového návalu? Naše ministerstvo vnútra tvrdí, že východná hranica je pripravená odolať…

Migrantov prijmeme

Slovenská republika je pripravená prijať niekoľko sto migrantov, ak by potrebovali ochranu. V piatok to po zasadnutí Bezpečnostnej rady k situácii na Ukrajine vyhlásil premiér Robert Fico.

Predseda vlády informoval, že sme zatiaľ nezaznamenali pre nepokoje na Ukrajine žiadny väčší počet ľudí v blízkosti našich hraníc ani vyšší počet žiadostí o víza na Slovensko ako obvykle.

Ošetrenie zranených

Slovensko je tiež pripravené poskytnúť našim susedom zdravotnícku pomoc. “Rovnako sme poverili na Bezpečnostnej rade podpredsedu vlády Miroslava Lajčáka, aby oficiálne ponúkol Ukrajine zdravotnícku pomoc na území Slovenska, pokiaľ bude mať ukrajinská strana záujem o ošetrenie niektorých ľudí, ktorí boli zranení,” povedal premiér s tým, že medzi prichádzajúcimi zranenými nebudeme robiť rozdiely v tom, z ktorého tábora pochádzajú.

Viac..  Pomôcť Afgancom je naša morálna povinnosť, prízvukuje Ursula von der Leyenová

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …