Domov / KULTÚRA / Európska komisia podporí projekt The school dance – Tancovať môže každý
The School Dance
The School Dance. PHOTO: európske noviny.

Európska komisia podporí projekt The school dance – Tancovať môže každý

The School Dance
The School Dance. PHOTO: redakcia/hag.

Ďalší ročník súťaže The School Dance 2014 s mottom – Tancovať môže každý je opäť tu. Ide o súťaž, kde deti materských škôl, základných a v neposlednom rade aj stredných škôl môžu spojiť tanec s digitálnymi zručnosťami. Podujatie je zastrešené organizáciou EDULAP na čele s Jánom Machajom a v spolupráci so zastúpením Európskej komisie na Slovensku.

 

Minuloroční víťazi mohli svoje tanečné umenie predviesť na pôde EK v Bruseli. Tento rok nastala zmena a víťazi navštívia Disneyland v Paríži. Chceme to trošku meniť. Minulý rok bol Brusel veľmi dobrý, ale aby sme to niečím ozvláštnili rozhodli sme sa, že tento rok by si víťazi išli pozrieť metropolu Francúzska- Paríž a zároveň by sa zabavili v Disneylande. To ale neznamená, že by sme sa do budúcna neradi vrátili do Bruselu. Pevne verím, že kolegovia, digitálni šampióni z iných európskych krajín tiež prejavia záujem o organizovanie tejto súťaže a stále si myslím, že o niekoľko rokov by mohlo vzniknúť v Bruseli  grand finále víťazov zo všetkých členských krajín EÚ. Ale to je pred nami ešte veľa rokov a veľa práce,” hovorí Peter Pellegrini, štátny tajomník ministerstva financií pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk.

Viac..  Monitor kultúrnych a tvorivých miest bol inšpiráciou pre miestne samosprávy v celej Európe

Rovnako ako minulý rok, aj tento ročník podporuje Európska komisia, ktorá tým chce podporiť mládež. Spájajú sa tu talentové záležitosti ako je pohyb a na druhej strane rozvíjame digitálne schopnosti čo je pre deti dobrá príprava do budúcnosti,” povedala Ingrid Ludvíková z Európskej komisie.

Organizátori plánujú myšlienku súťaže rozšíriť aj do ostatných krajín. Už terajší tretí ročník je po prvý krát obohatený o medzinárodnú účasť. Zapojiť sa môžu napríklad aj školy z Českej republiky, či Poľska. “My sme veľmi chceli partnera, ktorý by nám pomohol  jednak v komunikácií s krajinami EÚ a zároveň zaštítitil ideu, že chceme myšlienku súťaže rozšíriť do ostatných krajín. Preto EK bola ideálnym partnerom na spoluprácu,” uzatvára pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk Ján Machaj, riaditeľ vzdelávacieho centra EDULAP.

 

O hag

Avatar

Odporúčame pozrieť

brexit

Postup v rokovaní o brexite. Vyjednávači sa zhodli

LUXEMBURG / Rokovacie tímy Európskej únie a Británie sa zhodli na návrhu brexitovej dohody. Zatiaľ je …