EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / KOMENTÁRE A ANALÝZY / Lucia Nicholsonová: Nechcem kvóty na ženy
Nicholsonová
Lucia Nicholsonová. PHOTO: redakcia/SaS

Lucia Nicholsonová: Nechcem kvóty na ženy

Nicholsonová
Lucia Nicholsonová. PHOTO: redakcia/SaS

Ako žene mi prekáža, ako horlivo Brusel rieši práva žien. To, že som žena, nepovažujem za hendikep a necítim sa byť členkou nejakej utláčanej menšiny.  Jasné, starať sa  o týrané ženy, najmä pri dnešných štatistikách, podľa ktorých je už týraná každá štvrtá žena, je v poriadku. Napokon, aj muži sú obeťami domáceho násilia a týraným osobám, ktoré si nedokážu samé pomôcť, treba podať pomocnú ruku.

Brusel sa rád venuje vyrovnávaniu platov žien a mužov. V poriadku, ale nech je to na dohode medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Potrebujeme na to nariadenia? Aby sa na dobre zarábajúcu ženu okolie pozeralo ako na hendikepovaného, ktorého plat vylobovali politici Bruselu?

Čerešničkou na torte sú kvóty na ženy, ktorými chce Európska únia súkromným(!) firmám nadiktovať, koľko žien majú zamestnávať v manažmente. Politici v Európskom parlamente si  neuvedomili, že nemajú čo pchať nosy do personálnej politiky súkromných firiem. Kvótami docielia opak – aj na schopnú ženu sa bude nazerať ako na chránené slabé zvieratko a nie ako na šikovnú manažérku. Zostáva dúfať, že členské štáty kvóty pri hlasovaniach vo vlastných parlamentoch odmietnu.

Viac..  Ivan Štefanec: Budúcnosťou sú lacnejšie energie, ktoré budú menej vplývať na životné prostredie

Komentár pripravila Lucia Nicholsonová, Sloboda a Solidarita.

O red

Odporúčame pozrieť

Sulik

Richard Sulík: Fico preplatil Jaguar, teraz pustí doňho pracovať cudzincov

Strana Sloboda a Solidarita berie na vedomie volanie automobiliek po otvorení slovenského pracovného trhu pre …

 • Mei

  .takisto byvavaju muzi obtazovani v praci…nakolko su zeny v riadiacich
  funkciach a ked sa s takymto problemom dokonca s fyzickym napadnutim
  obratia na policiu tak to policia len vysmeje so slovami “mal ste jej
  jednu prijeb*t” …lenze ked niekto ma rodinu /aj ked nema/ a niekto ho
  vydiera tym ze si inu pracu uz nenajde, ze mu to tak zariadi a nevyplaca
  mu plat…tak sa tazko brani a ti co maju pomoct sa otacaju chrbtom a
  co sa platov a ich vymahania tyka – hej hovori sa ze ked je clovek
  zamestnany a ma riadnu zmluvu nema sa coho bat – aaale ma !!! a moze sa
  sudit a zalovat a este jeho vypocuvaju akoby bol nejaky zlocinec, sak ze
  na co otravuje s nejakou vyplatou mohol byt rad ze mohol pre taku
  skvelu firmu pracovat – zadarmo. Len skoda…ze aj najomne a energie nie
  su zadarmo…

 • heissounusual

  Fíha, neverím vlastným očiam! Práve čítam úplne normálny článok od Nicholsonovej, s ktorým absolútne súhlasím! Je milé byť občas takto pozitívne prekvapený niekým koho ste už dávno odpísali. 🙂

  • Karol

   sorry sem som to mal dat: Problém je, že vždy táto pani je zapálená mesiac pred voľbami. Veľa marketingu, ale pramálo obsahu. Ja s ňou mám opačný problém, napriek tomu, že môj hlas dostala, sklamala. A dostávam do bodu, kedy mi na obrazovke vadí sa na ňu čo i len pozerať. BTW: na písanie článkov a blogov majú celú flotilu makačov, takže vo všeobecnosti politici u nás sú inteligentný hlavne v písanej podobe. To už fakt dám hlas radšej tejto Slávke Kriškovej čo tu má reklamu po stranách (ak do 24.5) mi nezačne liezť na nervy s tým banerom aj ona.

 • Karol

  Problém je, že vždy táto pani je zapálená mesiac pred voľbami. Veľa marketingu, ale pramálo obsahu. Ja s ňou mám opačný problém, napriek tomu, že môj hlas dostala, sklamala. A dostávam do bodu, kedy mi na obrazovke vadí sa na ňu čo i len pozerať. BTW: na písanie článkov a blogov majú celú flotilu makačov, takže vo všeobecnosti politici u nás sú inteligentný hlavne v písanej podobe. To už fakt dám hlas radšej tejto Slávke Kriškovej čo tu má reklamu po stranách (ak do 24.5) mi nezačne liezť na nervy s tým banerom aj ona.