EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Rusi by po Kryme mohli pokojne obsadiť aj Karlove Vary, umožňuje im to ich zákon

Rusi by po Kryme mohli pokojne obsadiť aj Karlove Vary, umožňuje im to ich zákon

Karlove Vary
Karlove Vary, ČR. PHOTO: Flickr.

BRATISLAVA – Rusi by sa pokojne mohli pohrávať aj s myšlienkou obsadenia Karlových Varov! Aspoň to si myslí odborník na Rusko Jefim Fištejn.

Len ochraňujú krajanov

Už niekoľko dní celý svet sleduje vyhrotenú situáciu na Ukrajine. Krajina sa drobí a najdiskutovanejším bodom je polostrov Krym. Krymská autonómna republika totiž odmieta s novou ukrajinskou vládou spolupracovať. Tento scenár najviac vyhovuje Rusom, ktorí neváhali polostrov obsadiť. Údajne s cieľom chrániť tam žijúcich krajanov.

Ak ale budú krajanov “zachraňovať” kdekoľvek sa rozhodnú, môže sa stať, že so svojimi vojskami zavítajú aj do Česka. Je totiž známe, že v českých Karlových Varoch je ruských občanov požehnane. Tí si tam zriadili ozajstný biznis. A cítia sa tam ako doma! V meste vidíte ruské nápisy a môžete si dokonca kúpiť aj ruské noviny.

Viac..  K talianskym brehom opäť priplávali člny s migrantmi. Názory na utečencov rozdeľujú Európu

Karlove Vary

Majú sa teda Česi báť? “Rusko má zákon o krajanoch, ktorý mu dáva povinnosť chrániť všetkých Rusov nezávisle na tom, kde žijú a dokonca aj nezávisle na tom, aké majú súčasné občianstvo. To znamená, že hneď po Kryme je na rade Karlovarský kraj, “ vyjadril sa pre český Reflex novinár a odborník na Rusko Jefim Fištejn.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …