Turecko tancuje s EÚ letkis, dva kroky vpred, jeden krok vzad a čo je medzi tým

Ria Oomen  Ruijten
Ria Oomen Ruijten, europoslankyňa. PHOTO: Flickr

Europoslankyňa, ľudová demokratka, Ria Oomen Ruijten, členka Výboru pre zahraničné veci EÚ, sa vyjadrila na adresu Turecka a s miernym úsmevom dodala, že už v roku 2005 sa Turecko zaviazalo k reformným zmenám.

Z histórie vzťahov už od roku 1964, kedy EÚ vyjadrila svoj postoj k možnému vstupu Turecka do EÚ, sa prejavuje táto snaha. Turecko “bojuje” a snaží sa zrealizovať zmeny smerom k demokracii a slobode. Napriek tomu aj v týchto dňoch sa však v Istanbule a v iných mestách objavili nepokoje a konflikty demonštrantov s políciou, pri ktorých prišiel jeden policajt o život. Nepokoje sa konali na protest proti vláde pri príležitosti pohrebu 15 ročného chlapca, ktorý po zraneniach z minulého roka pri nepokojoch bol v kóme a teraz zomrel.

Viac..  NAŽIVO z Európskeho Parlamentu v Štrasburgu: Pozrite si prejav Ursuly von der Leyen o stave EÚ

“Turecko veľmi pomaly štartuje tieto zmeny a Európska únia je trpezlivým komentátorom tohto pokrokového snaženia”, dodáva Oomen Ruijten.

Pre viac informácií si pozrite priložené video. 

O tkl

Avatar

Odporúčame pozrieť

znecistenie ovzdusia

Komisia otvorila verejnú konzultáciu o čistejšom ovzduší

Európska komisia vo štvrtok otvorila verejnú konzultáciu o revízii pravidiel EÚ týkajúcich sa kvality okolitého ovzdušia. Cieľom …