Monika Flašíková Beňová
Monika Flašíková Beňová, europoslankyňa. © European Union, 2014

SDKÚ: Europoslankyňa Flašíková robí hanbu Slovensku, SMER by ju mal stiahnuť z kandidátky

Monika Flašíková Beňová
Monika Flašíková Beňová, europoslankyňa.
PHOTO: © European Union, 2014

Slová Moniky Flašíkovej Beňovej o referende na Kryme pobúrili SDKÚ. Jej šéf Pavol Frešo na tlačovej besede prízvukoval ako celá EÚ odmieta uznať referendum na Kryme a preto slová súčasnej europoslankyne boli pre jeho stranu šok.

„Včera sme utrpeli šok po tom, ako dlhoročná poslankyňa Európskeho parlamentu a súčasná dvojka na kandidátke Monika Flašíková vyhlásila, že ľudia na Kryme rozhodli. Povedala, že demokraciu rešpektuje, aj keď výsledok pre ňu nie je pozitívny,“ píše sa v stanovisku SDKÚ.

Dvojka na kandidátke SMER-SD sa podľa opozičnej strany nemôže vyjadrovať v rozpore s názorom nielen vlády, ale aj celej opozície. Podľa SDKÚ by mala Flašíková-Beňová prestať robiť hanbu Slovensku a Robert Fico by ju mal okamžite stiahnuť z eurokandidátky.

Monika Flašíková Beňová: Je hanba, ak si niekto takto predstavuje demokraciu

Podľa europoslankyne nie je v poriadku neuznanie krymského referenda Spojenými štátmi a ďalšími krajinami. Zúčastnilo sa ho podľa nej dostatok ľudí, ktorí sa jasne rozhodli.

Viac..  Peter Pollák: O pár dní príde pápež na Luník IX, už ste sa zaregistrovali? VIDEO

“Je hlbokým nepochopením riešenie situácie na Ukrajine, ak budeme všetko vidieť jednostranne. Som proti tomu aby tam Putin posielal vojská a som proti násiliu. Nemôžeme sa však tváriť, že ak 85 percent ľudí príde k referendu a viac ako 95% povie, že si inak predstavujú svoje postavenie, že to tak nie je a budeme to ignorovať. Práve naopak, pri všetkých mierových riešeniach by sme mali uvažovať aj v kontexte výsledku tohto referenda,“ povedala Monika Flašíková Beňová pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

eurovolby

Mladým ľuďom na Európe záleží. Dôkazom sú výsledky účasti na eurovoľbách

BRATISLAVA / V tohtoročných eurovoľbách mladí ľudia ukázali, že im Európa nie je jedno. Účasť na …