Varovný prst z Bruselu! Mladí Európania experimentujú s legálnymi drogami

tabletky
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Európska komisia sa rozhodla zakročiť voči psychoaktívnym drogám. Vážne zdravotné problémy totiž nemusia spôsobovať iba známe návykové látky, no aj substancie, ktoré sú na trhu v súlade so zákonom. Objavujú sa najmä v medicíne a oblasti chémie, ale i sektore vyspelej technológie. Boj s legálnymi drogami je o to ťažší, pretože ich Európska únia z priemyselného hľadiska potrebuje.

Vo väčšine prípadov však ide o zápas s veternými mlynmi, keďže sa tieto látky používajú na legitímne účely. Sektor sa najčastejšie spája s mafiou a mladými ľuďmi, ktorí radi skúšajú nové veci. Osobnú skúsenosť s halucináciami potvrdilo v prieskumoch 5 percent európskej mládeže.

Podľa Bruselu je veľmi dôležitá spolupráca všetkých členských štátov, ktoré by mali pravidelne zhromažďovať informácie o nových látkach. Ich vplyv a možné riziko následne zhodnotí Komisia, ktorá pripraví ďalšie opatrenia. Predmetnú legislatívu už schválil výbor LIBE a bližšie sa ňou bude zaoberať plénum.

Viac..  Rozsudok ESĽP v českom prípade týkajúcom sa sankcií za nezaočkovanie dieťaťa a neprijatia nezaočkovaného dieťaťa do materskej školy

Zaujala Vás táto téma? Viac sa dozviete v priloženom videu.

O ruz

Avatar

Odporúčame pozrieť

V. Remišová o eurofondoch: Čo sa za 7 rokov zmeškalo, musíme dohnať za 3 roky

Vicepremiérka Veronika Remišová na spoločnej tlačovej konferencii s predsedom vlády Eduardom Hegerom predstavila plán, ako zachrániť …