Danuta Jazłowiecka, Group of the EPP. PHOTO: © European Union, 2013 EP

Sezónni pracovníci v Európe otrokárčia, tvrdia europoslanci

Danuta Jazłowiecka, Group of the EPP. PHOTO: © European Union, 2013 EP
Danuta Jazłowiecka, Group of the EPP. PHOTO: © European Union, 2013 EP

Voľný pohyb pracovníkov je jedným zo základných práv Zmluvy o Európskej únii. Ľudí, ktorí pracujú na tento typ pomeru, je v Európe asi 1,5 milióna a pre zamestnávateľov predstavujú lacnú pracovnú silu. Aj preto europoslanci v spolupráci s Radou dosiahli dohodu a vytvorili smernicu pre lepšie zabezpečenie sezónnych pracovníkov. Text obraňuje aj Výbor pre zamestnancov.

„Členské štáty to prinúti k monitorovaniu vysielajúcich firiem. Súčasťou sú opatrenia, ale krajiny si môžu vytvoriť nové odporúčania podľa svojich potrieb,“ hovorí Danuta Jazłowiecka z Európskej ľudovej strany, ktorá dopĺňa, že v prípade schválenia majú vlády čas na implementáciu do roku 2016.

Brusel chce rovnaký prístup k internetu pre všetkých

Na programe Parlamentu je tiež návrh, ktorý by mal poskytnúť užívateľom rovnaký prístup k obsahu na internete. Tí, čo však chránia práva občanov na webe, s myšlienkou nesúhlasia. Balík reforiem môže podľa nich obmedziť slobodu informácií a vyjadrovania. O tom, ako bude vyzerať budúcnosť internetu, rozhodne plénum už v apríli.

Viac..  Kabinet schválil návrh na uzavretie zmluvy o sídle medzi vládou a Európskym orgánom práce

Viac sa dozviete v priloženom videu.

O ruz

Avatar

Odporúčame pozrieť

internet

Europarlament schválil dočasné pravidlá pre odhaľovanie zneužívania detí na internete

Europarlament schválil dočasnú legislatívnu úpravu, ktorá poskytovateľom internetových služieb umožní naďalej odhaľovať a odstraňovať z …