Pripojíme k Rusku Benátky, Londýn i Aljašku, žartovali ruskí diplomati

moskva
PHOTO: Flickr.

MOSKVA – Na internete sa objavil audiozáznam telefonátu ruských veľvyslancov pre Zimbabwe, Malawi a Eritreu. Diplomati preberali podporu svojich hostiteľských krajín. Keďže sa ruské menšiny vyskytujú všade vo svete, mohli by vyhlásiť referendum o pripojení k Rusku, hovoria so smiechom a menujú Škótsko, Benátky, Aljašku či Londýn. Informáciu priniesol britský The Guardian.

Nakopnú ich správnym smerom Moskva nepotvrdila, či je na nahrávke skutočne zaznamenaný hlas veľvyslancov Sergeja Bachareva a Igora Čubarova. “Povedal som veľvyslancom Európskej únie jednu zásadnú vec. Chlapci, zobrali sme im Krym, ale to nie je všetko. V budúcnosti si zoberieme Katalánsko a Benátky, tiež Škótsko a Aljašku, potom sa upokojíme,” povedal so smiechom v hlase Čubarov. “To bude počiatočná fáza,” povedal údajne Bacharev a Čubarov súhlasil s tým, že Rusko si tento krok ešte premyslí, avšak mohlo by k federácii pripojiť krajiny ako Lotyšško, Estónsko, Bulharsko a Rumunsko. “Nakopneme ich tým správnym smerom,” dodal. Široká škála vulgárnych slov “Nie, lepší by bol Kalifornialand a Miamiland,” kontroval Bacharev. “To je fakt, Miamiland prakticky patrí ruským občanom. Máme plné právo usporiadať referendum,” ozval sa Čubarov. Bacharev doplnil kolegu, že ani Londýnland by nebol zlý. “Máš pravdu. Rumunov a Bulharov necháme na pokoji v Európskej únii,” pritakal Čubarov a jeho ruský kolega dodal, “spoločne s tým pobaltským ho**om.” Veľvyslanci po telefonáte rozoberali podporu afrických krajín. Pochvaľovali si, že Zimbabwe uznalo anektovanie Krymu. Pozastavili sa nad odmietavým postojom Malawi a váhaním Eritrei a Sudánu. Obaja diplomati použili širokú škálu vulgárnosti. Z Ruska zostane spálená zem Ukrajinská expremiérka Julija Tymošenková nedávno pohrozila Moskve. Chce použiť všetky známosti a varovať celý svet tak, aby z Ruska zostala iba spálená zem. Expremiérka pravosť nahrávky doteraz nepotvrdila. “Priala by som si, aby som mohla viesť všetky akcie” a pokračuježe by som  našla spôsobom ako ich pozabíjať. Dúfam, že akonáhle to budem môcť urobiť, využijem všetky známosti a zburcujem celý svet tak, aby z Ruska ostala iba spálená zem,” dodáva na záver telefonátu. Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.
Viac..  Vladimír Bilčík: Technologický pokrok v krajinách, ktoré nezdieľajú naše hodnoty, môže podkopávať našu demokraciu

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

bilcik

Vladimír Bilčík: Technologický pokrok v krajinách, ktoré nezdieľajú naše hodnoty, môže podkopávať našu demokraciu

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU.   Zdieľaj článok na Facebooku Zadajte Váš e-mail …