V Ukrajinskom parlamente tiekla krv. Poslanci sa pobili pre odlišné postoje k Rusku

ukrajinský parlament
PHOTO: Flickr.

KYJEV – Ukrajinskí poslanci sa opäť pobili. Šarvátku rozpútalo kritické vystúpenie predáka komunistov Petra Symonenka voči nacionalistom, ktorí podľa neho hrali do karát Rusku v čase politickej krízy. Informáciu priniesol britský The Daily Telegraph.

Rozdielne názory

Symonenko porovnával násilné obsadenie úradu zo strany proruských skupín na východe Ukrajiny s dobývaním verejných budov opozíciou počas protestov proti vláde exprezidenta Viktora Janukovyča. Radikálne sily podľa neho nastavili nežiaduci precedens, ktorý sa teraz vracia v podobe tvrdého postupu úradu voči tým, ktorí nesúhlasia.

“Robíte všetko pre to, aby ste zastrašili ľudí. zatýkate ich, bojujete s tými, ktorí majú iný názor,” prehlásilSymonenko. Následne ho od rečníckeho pultu odtiahli dvaja nacionalistickí poslanci z ultrapravicovej strany Sloboda.

Menšie zranenia

Po chvíli zaútočili komunistickí zákonodarci, strhla sa bitka, do ktorej sa zapojili i zástupcovia ostatných strán. Symonenko vyviazol bez zranenia, niektorí poslanci však utrpeli menšie rany na tvári.

Viac..  Poľsko musí zaplatiť EK denné penále 500-tisíc eur pre nezatvorenie bane Turów

Ukrajinskí komunisti boli oporou bývalého prezidenta Viktora Janukovyča a jeho Strany regiónov počas nepokojov na Ukrajine, ktoré viedli k úteku Janukovyča do Ruska.

Video z bitky nájdete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …