EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ROZHOVORY / Lucia Nicholsonová: Som zásadne proti tomu, aby o Rómoch rozhodovali intelektuáli v Bruseli
Lucia Nicholsonová
Lucia Nicholsonová. PHOTO: SaS.

Lucia Nicholsonová: Som zásadne proti tomu, aby o Rómoch rozhodovali intelektuáli v Bruseli

Lucia Nicholsonová
Lucia Nicholsonová. PHOTO: SaS.

Predvolebné kampane sú niekedy nuda. Za siahodlhými monológmi a veľkými slovami sa často skrývajú politici, ktorí v skutočnosti nemajú čo povedať. Starí i mladí tak odchádzajú z diskusií s pocitom, že prišli o to najcennejšie – o svoj čas. Možností, ako získať voličov, je mnoho a za politikou si pokojne môžete zájsť aj do divadla. Kandidátka na europoslankyňu Lucia Nicholsonová zo strany SaS chce osloviť nielen milovníkov umenia, ale predovšetkým ľudí so zdravým rozumom.

Za rohom sú májové eurovoľby. V akom štádiu je momentálne Vaša kampaň?

– Máme dobre vypracované brožúry, v ktorých zhŕňame posolstvá, s akými chceme prísť do Parlamentu. Keďže sme chceli zvoliť formu, ktorá by ľudí zaujala, cestujeme po celom Slovensku a robíme scénky. Namiesto nudných a „pohlavárskych“ príhovorov sme sa vybrali cestou kabaretu, čo ocenia všetci tí, ktorí milujú divadlo.

U koho vznikol nápad sa propagovať takýmto netradičným spôsobom?

– Myšlienka sa zrodila v dňoch, keď sme s Richardom Sulíkom zbierali podpisy pre Petra Osuského. Autorsky nám pomohol Nikita Slovák, ktorý napísal scenáre pre jednotlivé skeče. Dokopy máme tri scénky, ktoré chceme prezentovať v 35-tich mestách.

Aký je Váš vzťah k Európskej únii?

– Jasne sme stanovili, že sme eurorealisti, pretože členstvo v Únii má pre Slovensko stále viac pozitív ako záporov. Isto nie sme za vystúpenie, ale proti tomu, čo nie je v súlade so záujmami našej krajiny, by sme sa mali brojiť.

Znamená to, že podporujete myšlienku Spojených štátov európskych?

– Ako strana sme za Európsku úniu, ktorá by sa mala vrátiť späť k svojim pôvodným princípom. Máme na mysli najmä voľný trh tovaru, osôb a služieb.

Viac..  Europoslanec Mikolášik: Európa nabrala druhý dych, aj Slovensko má čo ponúknuť

V čom v súčasnosti spočíva najväčší problém Európskej únie?

– Na pozore by sme mali byť pred jej prílišnou centralizáciou a reguláciami, ktoré zasahujú do osobných slobôd jednotlivca i spotrebiteľa. Najviac na tieto nariadenia doplácajú paradoxne podnikatelia, ktorí vytvárajú pracovné miesta.

Ak Vás zvolia do Parlamentu, čo bude Vašou hlavnou agendou?

– Jednoznačne eurofondy. Na vlastnej koži som zažila, na čo všetko sa používajú (a zneužívajú) peniaze z Bruselu. V prvom rade by som sa snažila odbúrať prebytočnú byrokraciu, ktorá bráni ich prerozdeľovaniu. Prioritne sa chcem zamerať na ľudí s fantastickými myšlienkami, ktorí nevedia po formálnej stránke napísať dobrý projekt. Nie je fér, aby podporu dostali takzvané „biele kone“ s nulovou výpovednou hodnotou programov.

Ako sa chcete v Parlamente postaviť k rómskej otázke?

– Som zásadne proti tomu, aby o Rómoch rozhodovali nejakí intelektuáli v Bruseli. Za peknými slovami a nezmyselnými stratégiami stoja nenaplniteľné ciele ľudí, ktorí nepoznajú realitu v rómskych osadách.

Prečo by ľudia mali voliť práve Vás?

– Predpokladám, že som oslovila všetkých ľudí so zdravým rozumom. Snažím sa ho využívať nielen pri práci v parlamente, ale aj v mojom hodnotovom rebríčku. Prekáža mi korupcia, veľké reči a žiadne skutky. Verím, že „krížik“ mi dá práve ten volič, ktorý ma vidí v tomto svetle.

Ďakujeme za rozhovor. Na otázky spravodajského portálu EuropskeNoviny.sk odpovedala Lucia Nicholsonová, kandidátka na europoslankyňu za stranu Sloboda a Solidarita.

O ruz

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec

Europoslanec Štefanec: Prekážkou lepšieho vzdelávania o EÚ je často byrokracia

Poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (EĽS) sa v piatok stretol s ministrom školstva SR Jurajom Draxlerom vo …

  • Karol

    Už ste mali šancu a tú šancu ste pani Nicholsonová premrhali. A nič na tom nezmení ani dvanásty účes,naaranžovaný manažérsky postoj, alebo plastika Vášho nosa. Sorry, raz som Vás už volil, druhý krát to už nespravím. Asi som veľký romantik, ale táto Krišková čo mi tu behá po stranách mi je sympatická v tom, že sa na nič nehrá, má 4 body v kampani (aj keď ten Bezák je úlet) veľa v EU toho nenamúti, ale aspoň 1/2 platu neprežere.

  • Martin Suchard

    No romom namiesto davok treba dat karavany ( Stary v britanni kupite za babku ) a nech idu stanovat do Bruselu jedine tak sa to vyriesi 😀

  • Milan Vašina

    kabaret- to je to správne slovo na pomenovanie všetkého čo sa deje v oboch parlamentoch…….