EYE2014
PHOTO: redakcia/red.

Títo všetci sa zmestili do Európskeho parlamentu! Tisíce mladých ľudí, aby diskutovali o budúcnosti EÚ

EYE2014
PHOTO: redakcia/red.

V dňoch 9. -11. mája sa uskutočnila najväčšia mládežnícka udalosť v Európe, Europe Youth Event 2014 (EYE 2014). Akcia, počas ktorej otvoril Európsky parlement svoje brány mladým ľuďom, sa konala v Štrasbourgu a privítala takmer 6000 ľudí z celej Európy.

“Ideas for Better Europe”, tak znelo hlavné posolstvo EYE 2014, ktorej hlavnými témami boli budúcnosť mladých ľudí, nezamestnanosť či otázka bezpečnosti. Bohatý program ponúkol desiatky konferencií, panelových diskusií, workshopov, predstavení či koncerty miestnych, ale aj svetových umelcov. Aktivity sa konali aj v centre samotného Štrasbourgu.

“Udalosti podobného charakteru majú veľký význam pre mladých aktívnych ľudí, ktorý majú možnosť spoznať činnosť Európskeho parlamentu, zažiť atmosféru v centre diania a stretnúť sa s mladými inšpiratívnymi ľuďmi z celej Európy. Je však veľmi dôležité, aby samotní európski lídri počúvali názory a nápady mladých, ktorí chcú tiež prispieť k zlepšeniu situácie v EÚ,” uviedol Miroslav Hajnoš, zakladateľ a čestný predseda magazínu Európsky Dialóg, ktorý bol líder slovenskej skupiny.

Viac..  Porovnávací prehľad EÚ v oblasti justície z roku 2021

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europoslanec Hojsík: Teší ma, že téma ochrany životného prostredia a klímy nadobúdajú na význame

Slovenský europoslanec Martin Hojsík z Progresívneho Slovenska je v pozícii europoslanca nováčikom. Napriek tomu má …