EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Separatisti so samopalmi, obyvatelia Donecka majú strach

Separatisti so samopalmi, obyvatelia Donecka majú strach

ukrajina
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Nepokoje aj dnes ovládli ulice Donecka. Na Ukrajine sa budú už na budúci týždeň konať prezidentské voľby. Úrady sa obávajú ich bojkotovania najmä vo východo-ukrajinských regiónoch a tiež rozsiahlych protestov.

Proruskí aktivisti v kuklách so samopalmi. To je obraz momentálnej situácie v Donecku. Zaberajú ulice a vyháňajú miestnych obyvateľov preč. Hoci sa v meste zatiaľ nestrieľa, podľa reportéra Martina Krpača, majú miestni strach.

“Išla som z práce a kričali na mňa, aby som išla preč. Je to strašné, mám veľký strach,” hovorí miestna obyvateľka.

Znárodnenie podnikov Donbasu

Separatisti v Doneckej oblasti v utorok splnili svoje vyhrážky a ohlásili “znárodnenie” všetkých podnikov Donbasu. Oznámila to agentúra Interfax-Ukrajina s odvolaním sa na prehlásenie šéfa samozvaného parlamentu “Doneckej ľudovej republiky” Denisa Pušilina.

Viac..  V zlom psychickom i fyzickom stave, no konečne na pevnine. Lode s migrantmi zakotvili v Španielsku

“Nemám už silu ďalej brániť túžbam a prianiam obyvateľov Doneckej oblasti,” odôvodnil svoje rozhodnutie Pušilin. Neupresnil ale, akým spôsobom budú separatisti znárodňovať.

Útok na Achmetova

Krok má byť podľa ukrajinských médií priamym útokom na oligarchu Rinata Achmetova, ktorý sa separatisom postavil a na protest proti nim zorganizoval kaciu vo svojich závodoch.

Uhoľný a oceliarsky magnát Achmetov má približne 300 000 zamestnancov. Vo videoodkaze na nich apeloval, aby sa zjednotili za “Donbas bez zbraní a masiek.”

Separatistov označil za banditov a vrahov. Obvinili ich z genocídy v Donbase. Protestné akcie by sa podľa neho mali konať dovtedy, kým nebude nastolený poriadok.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Odporúčame pozrieť

Galko

Ľubomír Galko: Výchova a vzdelávanie v Ozbrojených silách SR

Každá dobrá firma má alebo by mala mať kvalitný plán vzdelávania svojich zamestnancov. Nie systémom …