EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Princa Charlesa vyzývajú, aby sa po výrokoch o Putinovi vzdal funkcie

Princa Charlesa vyzývajú, aby sa po výrokoch o Putinovi vzdal funkcie

charles
Princ Charles. PHOTO: Flickr.

Britský princ Charles prirovnal ruského prezidenta Vladimira Putina k nacistickému vodcovi Adolfovi Hitlerovi. Rusi sa chcú stretnúť s britskými predstaviteľmi. Budú sa dožadovať vysvetlenia. Kráľovský palác sa k Charlesovým vyhláseniam nevyjadril, píše britský The Daily Mail.

Putin ako nacista

Rusko požiadalo o stretnutie s britskými predstaviteľmi, od ktorých chce vysvetlenie medializovaných vyjadrení následníka trónu princa Charlesa, ktorý mal údajne ruského prezidenta Vladimira Putina prirovnať k nacistickému vodcovi Adolfovi Hitlerovi, píše The Daily Mail.

Stretnutie ruského diplomata s predstaviteľom britského ministerstva zahraničia sa má uskutočniť vo štvrtok v priestoroch ruského veľvyslanectva v Londýne.

Princ Charles sa mal na adresu Putina vyjadriť v súkromnom rozhovore so Židovkou, ktorá počas druhej svetovej vojny utiekla z Poľska. Schôdzka sa konala počas Charlesovej cesty po Kanade.

Viac..  Schulz požaduje Spojené štáty európske. Komu sa to nepáči, má odísť z Únie

Vlastný názor

Princov výrok zverejnili všetky hlavné médiá. Kráľovský palác sa k Charlesovým vyhláseniam nevyjadril, keďže súkromné rozhovory svojich predstaviteľov spravidla nekomentuje.

Prominentný poslanec za britskú Labouristickú stranu a bývalý predseda zahraničnopolitického výboru v dolnej komore britského parlamentu Mike Gapes princa vyzval na abdikáciu, píše the Guardian. Charlesa sa naopak zastal vicepremiér Nick Clegg, podľa ktorého má nástupca kráľovnej Alžbety II. právo na vyjadrenie svojho názoru.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Odporúčame pozrieť

VIDEO: Únia by mala jednotne čeliť propagande ruských médií

Súčasná propaganda médií čoraz viac naberá na sile. Vojna týmito prostriedkami je často svojou efektivitou …

 • janok5

  Princ Charles povedal absolútnu pravdu – toto si o Putinovi myslí aj 60% Rusov.

 • katrna

  Jano, ja som čítala, že 8O% Rusov je za Putina.

 • liv

  ak mal prince na mysli Krym, paralela v tom je.
  Putin bol na vysokom postaveni v bolsevickom NKVD, ktore bolo podobne organizaciou a cinnostou podobne Gestapu, pod vedenim zvrhleho vraha Berju, od 1936 az do Stalinovej smrti.