Domov / POLITIKA / Europoslancami by mali byť aj Škripek a Sulík

Europoslancami by mali byť aj Škripek a Sulík

richard sulík
Richard Sulík, predseda strany Sloboda a Solidarita. PHOTO: Flickr.

Z výsledkov paralelného sčítania výsledkov volieb do Európskeho parlamentu vyplýva, že voliči tam pravdepodobne posunuli štvoricu kandidátov Smer-SD: Maroš Šefčovič, Monika Flašíková Beňová, Boris Zala a Vladimír Maňka. Za KDH by to mala byť dvojica poslancov Anna Záborská a Miroslav Mikolášik a za SDKÚ-DS duo Ivan Štefanec a Eduard Kukan.

Len jeden mandát

Ďalších päť strán podľa paralelného sčítania získalo po jednom mandáte. Konkrétne za OĽaNO by mal byť poslancom v europarlamente Branislav Škripek, za Most-Híd József Nagy, za stranu NOVA Jana Žitňanská, za SaS Richard Sulík a za SMK Pál Csáky.

Za Smer by mohla v europarlamente napokon skončiť aj Monika Smolková, ktorá spadla z tretieho na piate miesto straníckej kandidátky, Šefčovič totiž avizoval, že sa mandátu vzdá a bude opäť slovenským eurokomisárom.

Viac..  Slovensko symbolicky odovzdalo predsedníctvo v OBSE

Bratislava volila

V bratislavskom obvode vyhral eurovoľby Smer-SD, ktorému odovzdalo v Bratislave hlas približne 19 percent voličov. Vyplýva to z neoficiálneho sčítania hlasov niektorých politických strán. Na druhom mieste v Bratislave skončila SDKÚ-DS so ziskom približne 15,5 percenta.

Prvú trojicu uzatvára v tomto obvode koalícia strán NOVA, OKS, KDS. Tá získala viac ako 10 000 hlasov. Za nimi v Bratislave nasleduje SaS so ziskom približne 12 a pol percenta a KDH, ktoré v tomto obvode volilo zhruba 10 percent voličov. OĽaNO získalo približne 6 a pol percenta hlasov. Ostatné strany v Bratislave neprekročili päťpercentnú hranicu.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

mladi ludia

Poznáme víťazov 13. ročníka súťaže Euroscola. Medzi stredoškolákmi rezonovala najviac téma klímy

Víťazom 13. ročníka súťaže Euroscola sa stala Cirkevná spojená škola vo Vranove nad Topľou. Výsledky …