Ukrajinská armáda použila protitankový granát, 35 mŕtvych

urkajina ohen
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Najmenej 35 povstalcov zomrelo na východe Ukrajiny potom, čo ukrajinskí vojaci zasiahli protitankovým granátom nákladné auto prevážajúce zranených z doneckého letiska.

Oznámili to ruské tlačové agentúry s odvolaním sa na vodcu samozvanej Doneckej ľudovej republiky Pavla Gubareva. Podľa denníka Ukrajinska pravda, ukrajinské vládne sily pri bojoch v Donecku zlikvidovali viac než 100 rebelov.

Agentúra ITAR-TASS upozornila, že Gubarovove tvrdenia zatiaľ nepotvrdili iné zdroje. Podľa agentúry Interfax-Ukrajina bolo do doneckých nemocníc prevezených v pondelok 15 zranených a údaje o počet mŕtvych nie sú doteraz známe. “Počet mŕtvych bude známy potom, čo ich dopravia do márnic,” uviedli miestne úrady.

Nepokoje v Donecku vypukli potom, čo sa separatisti v pondelok ráno pokúsili ovládnuť miestne medzinárodné letisko. To doteraz kontrolovala ukrajinská armáda. Tá do bojov nasadila aj letectvo.

Viac..  Ocenenie Roma Spirit vstupuje už do 13. ročníka

Boje sa rozšírili aj do okolia železničnej stanice. Situácia zostáva nepriehľadná a donecký starosta vyzval obyvateľov, aby neopúšťali svoje domovy.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

vojak

Dráma na Ukrajine! Muž s granátom uniesol šéfa ukrajinskej polície, následne ušiel

Ukrajina/ Muž ozbrojený granátom uniesol šéfa ukrajinskej polície a následne policajným autom ušiel. Vo štvrtok …