EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Bývalý šéf ECB Trichet je optimista: Európa je z najhoršieho vonku

Bývalý šéf ECB Trichet je optimista: Európa je z najhoršieho vonku

Jean-Claude-Trichet
Jean-Claude-Trichet. PHOTO: Flickr.

V krajinách ako je Portugalsko, Grécko a iné v tomto období končí podpora v rámci medzinárodného programu pomoci EÚ. Tieto krajiny sa podľa niektorých zdrojov pomaly, ale isto preberajú z neistoty a aj keď je ich hospodárstvo stále slabé, napredujú.

Jean – Claude Trichet stál na čele Európskej centrálnej banky aj v období, keď vypukla kríza a teraz hodnotí roky úsporného uťahovania opaskov: “Tento stav je výsledkom bolestivých opatrení, pretože na začiatku bol stav týchto ekonomík veľmi nevyvážený. Reštrukturalizácia dlhov, napr. v Grécku, by znamenala vnútenie straty gréckym veriteľom, čo by malo za následok totálnu stratu dôvery v Grécko”.

Reštrukturalizácia nakoniec predsa len prišla, ale o rok a pol neskôr. Dalo sa zabrániť rozšíreniu tohto stavu aj do iných krajín jej skorším prijatím?

Viac..  Z ostrova Lesbos premiestnia do vnútrozemia 2-tisíc utečencov

Pre viac informácií si pozrite priložené video:

O tkl

Odporúčame pozrieť

sulik

Richard Sulík: Grécko má za sebou 10 rokov trápenia, keď dobehe predkrízovú úroveň bude mať za sebou dve stratené desaťročia

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU http://bit.ly/videoblogy Zdieľaj článok na Facebooku Viac..  EÚ prináša …