EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Barnier: Európska mapa regulovaných povolaní je krokom k transparentnosti

Barnier: Európska mapa regulovaných povolaní je krokom k transparentnosti

Mapka
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Európsky komisariát pre vnútorný trh a služby uverejnil mapu Európy, ktorá znázorňuje štáty a ich reguláciu špecializovaných certifikátov pre niektoré profesie. Má to vylepšiť smernicu o uznávaní odborných kvalifikácií, a dosiahnuť transparentnosť v profesiách.

Mapa skenuje všetky krajiny Európskej únie a udáva základné informácie, v akej miere sú dané profesie regulované. Úrovne skúma z ekonomického hľadiska, vyjadruje čísla o množstve vydaných a regulovaných profesií. Vznikla na podnet Aktu o jednotnom trhu z roku 2011.

Komisariát sa sústredil na kontaktné miesta, ktoré sú zodpovedné za informovanie odborníkov v prostredí udeľovania odborných certifikátov. „Európska mapa regulovaných povolaní je nástrojom transparentnosti, ktorý poskytuje prehľad o situácii povolaní v jednotlivých členských štátoch a celkovo v Únii,“ povedal komisár pre vnútorný trh a služby Michel Barnier. Podľa neho mapa ukazuje rozmanitosť v regulovaní daných profesií. „Pridaná hodnota tejto mapy je, že nám poskytuje vizuálnu reprezentáciu prekážok ako regulačné pozadie a reálie a umožňuje nám nasmerovať naše úsilie o sektoroch a profesiách , kde je modernizácia legislatívneho prostredia najsilnejšia,” dodal.

Viac..  Vladimír Maňka o rozpočte EÚ: V Afrike v tomto storočí narastie počet obyvateľov o 3 miliardy, utekať budú do Európy

Interaktívnu mapu si môžete pozrieť tu .

O mve

Odporúčame pozrieť

Singapur

Rada prijala rozhodnutia o podpise obchodnej a investičnej dohody so Singapurom

Rada prijala rozhodnutia o podpise dvoch dohôd medzi EÚ a Singapurom: dohody o voľnom obchode dohody …