EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Ukrajina aj Sýria prežívajú totožné chvíle – konflikt záujmov
Sýria,Ukrajina
Sýria,Ukrajina. Photo:Wikipédia.

Ukrajina aj Sýria prežívajú totožné chvíle – konflikt záujmov

Sýria,Ukrajina
Sýria,Ukrajina. PHOTO:Wikipédia.

V Sýrii trvá konflikt tri roky, na Ukrajine od novembra minulého roka. V obidvoch krajinách vidíme utrpenie a skazu. Trpia milióny ľudí a veľmi veľa ich prišlo o život. V Sýrii silnie islamská militantnosť a na Ukrajine separatizmus a roztrieštenosť názorov vedú krajinu ku katastrofe, takto popisujú situáciu bruselské médiá.

Ukrajinec ruského pôvodu Viktor Avdejenko, ktorý pôsobí ako dopisovateľ spravodajskej služby  Rosija Sevodnja a Sergio Cantone, dopisovateľ pre Brusel zhodne tvrdia, že výraz “rokovanie” je prinajmenšom pre hodnotenie ukrajinskej situácie ťažko použiteľný, lebo nie je nikto, kto by sa naozaj k rokovaciemu stolu chcel posadiť. Ľudia majú zmiešané pocity aj kvôli referendách. Podľa nich neexistujú zodpovední a referendá vyzerajú ako naaranžované divadlo, tvrdia dopisovatelia.

Viac..  Nemecko uzná "tretie pohlavie"

Nina Bačkatov, profesorka politických vied na univerzite v Liége a Svitlana Kobzar, profesorka a výskumníčka inštitútu RAND Europe, ktorý je ako nezisková organizácia etablovaný v Bruseli a jeho úlohou je výskumom a analýzou prispievať k efektívnejším riešeniam mierovou a politickou cestou vo všetkých problémových oblastiach sveta majú na dianie v obidvoch krajinách svoj uhol pohľadu.

Pomôže analýza, diskusie a rokovania? 

Pre viac informácií si pozrite priložené video:

O tkl

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Európsky parlament chce, aby EÚ ešte viac posilnila väzby so svojimi východnými susedmi

Pri príležitosti blížiaceho sa samitu Východného partnerstva Európsky parlament navrhuje, ako môže EÚ zintenzívniť svoje …