EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Ukrajina aj Sýria prežívajú totožné chvíle – konflikt záujmov
Sýria,Ukrajina
Sýria,Ukrajina. Photo:Wikipédia.

Ukrajina aj Sýria prežívajú totožné chvíle – konflikt záujmov

Sýria,Ukrajina
Sýria,Ukrajina. PHOTO:Wikipédia.

V Sýrii trvá konflikt tri roky, na Ukrajine od novembra minulého roka. V obidvoch krajinách vidíme utrpenie a skazu. Trpia milióny ľudí a veľmi veľa ich prišlo o život. V Sýrii silnie islamská militantnosť a na Ukrajine separatizmus a roztrieštenosť názorov vedú krajinu ku katastrofe, takto popisujú situáciu bruselské médiá.

Ukrajinec ruského pôvodu Viktor Avdejenko, ktorý pôsobí ako dopisovateľ spravodajskej služby  Rosija Sevodnja a Sergio Cantone, dopisovateľ pre Brusel zhodne tvrdia, že výraz “rokovanie” je prinajmenšom pre hodnotenie ukrajinskej situácie ťažko použiteľný, lebo nie je nikto, kto by sa naozaj k rokovaciemu stolu chcel posadiť. Ľudia majú zmiešané pocity aj kvôli referendách. Podľa nich neexistujú zodpovední a referendá vyzerajú ako naaranžované divadlo, tvrdia dopisovatelia.

Viac..  Europoslanci vzdali hold svojej bývalej predsedníčke Nicole Fontaine

Nina Bačkatov, profesorka politických vied na univerzite v Liége a Svitlana Kobzar, profesorka a výskumníčka inštitútu RAND Europe, ktorý je ako nezisková organizácia etablovaný v Bruseli a jeho úlohou je výskumom a analýzou prispievať k efektívnejším riešeniam mierovou a politickou cestou vo všetkých problémových oblastiach sveta majú na dianie v obidvoch krajinách svoj uhol pohľadu.

Pomôže analýza, diskusie a rokovania? 

Pre viac informácií si pozrite priložené video:

O tkl

Odporúčame pozrieť

zaborska

Anna Záborská: Úspech Ukrajiny je pre nás dôležitý, poskytli sme jej miliardu

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU. Zdieľaj článok na Facebooku Viac..  Eurobarometer: Slováci sú …