EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKO/ENVIRO / Komisia chce sprísniť sankcie pre pytliakov rýb

Komisia chce sprísniť sankcie pre pytliakov rýb

rybolov
PHOTO: Flickr.

Komisia posilnila kontrolu rybolovu v Európe. Po dohode s Francúzskom prijala nový systém riadenia, ktorý je v súlade s európskymi normami. Akčný plán je snahou zlepšiť podmienky rybného hospodárstva a tiež sledovať dodržiavanie lovných kvót. Najväčším problémom je podľa Komisie nadmerný rybolov a rybári, ktorí sa so svojimi úlovkami nie vždy priznajú.

Nové opatrenia sú snahou ochrániť ohrozené druhy rýb aj pre budúce generácie. Zároveň stanovujú rovnaké pravidlá hry pre všetkých rybárov v Európe. Plán už odsúhlasila vláda v Španielsku, na Malte, v Taliansku a Lotyšsku. Na prijatie sa v súčasnosti pripravujú tiež Portugalci, Bulhari a Rumuni.

Jednoznačné áno dala návrhu aj komisárka pre námorné záležitosti a rybné hospodárstvo Maria Damanakiová. Na jeho obhajobu sa vyjadrila, že pre udržateľný rybolov sú spoločne dohodnuté normy absolútnou nevyhnutnosťou.

Viac..  Europoslanec Sulík nie je spokojný s rozpočtom EÚ

Hlavným cieľom rybárskej politiky EÚ je boj proti nezákonnému rybolovu. Vďaka novým nariadeniam by sa mala tiež posilniť kontrola ulovených a dovezených morských živočíchov.

O ruz

Odporúčame pozrieť

OLAF

Audítori EÚ: Zvýšenie účinnosti vyšetrovaní zostáva pre úrad OLAF výzvou

Podľa stanoviska, ktoré uverejnil Európsky dvor audítorov, navrhované zmeny týkajúce sa Európskeho úradu pre boj …