Komisia chce sprísniť sankcie pre pytliakov rýb

rybolov
PHOTO: Flickr.

Komisia posilnila kontrolu rybolovu v Európe. Po dohode s Francúzskom prijala nový systém riadenia, ktorý je v súlade s európskymi normami. Akčný plán je snahou zlepšiť podmienky rybného hospodárstva a tiež sledovať dodržiavanie lovných kvót. Najväčším problémom je podľa Komisie nadmerný rybolov a rybári, ktorí sa so svojimi úlovkami nie vždy priznajú.

Nové opatrenia sú snahou ochrániť ohrozené druhy rýb aj pre budúce generácie. Zároveň stanovujú rovnaké pravidlá hry pre všetkých rybárov v Európe. Plán už odsúhlasila vláda v Španielsku, na Malte, v Taliansku a Lotyšsku. Na prijatie sa v súčasnosti pripravujú tiež Portugalci, Bulhari a Rumuni.

Jednoznačné áno dala návrhu aj komisárka pre námorné záležitosti a rybné hospodárstvo Maria Damanakiová. Na jeho obhajobu sa vyjadrila, že pre udržateľný rybolov sú spoločne dohodnuté normy absolútnou nevyhnutnosťou.

Viac..  Martin Hojsík: Znečistený vzduch a korona sú smrteľní spojenci

Hlavným cieľom rybárskej politiky EÚ je boj proti nezákonnému rybolovu. Vďaka novým nariadeniam by sa mala tiež posilniť kontrola ulovených a dovezených morských živočíchov.

O ruz

Avatar

Odporúčame pozrieť

bilcik

Vladimír Bilčík: Cestu k normálnemu životu máme už len vo vlastných rukách

Vďaka Európskej únii máme na Slovensku toľko vakcín, aby sa mohol dať zaočkovať každý, kto …