Na východe Ukrajiny prepukli tvrdé boje

ukrajina
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Ukrajina sa prebudila do ďalšieho ťažkého dňa. Armáda a proruskí separatisti od skorých ranných hodín zvádzajú ostré boje v blízkosti mesta Krasnyj Lyman vo východnej časti krajiny.

Podľa nepotvrdených správ ide o najintenzívnejší stret. Armáda nasadila obrnené vozidlá a tanky. Hovorca vládnych síl Vladisla Selezňov vyhlásil, že ak bude bojovať 4 000 separatistov, bude potrebných 4 000 rakiev.

Podľa nepotvrdených správ obe strany zapojili do bojov tanky. “V súčasnej dobe prebieha obrovská bitka, ktorá prekonáva všetko, čoho sme doteraz boli svedkami,” konštatoval nemenovaný zdroj.

Pod vládnou kontrolou

Boje začali ráno o štvrtej v blízkosti obce Krasnyj Lyman, ktorú kontrolujú separatisti. Od začiatku mesiaca je pod vládnou kontrolou. Stret začal po tom, čo sa separatisti pokúsili preraziť koridor vládnych vojakov.

Šéf ukrajinského Strediska pre vojenské a politické štúdiá Dmytro Tymčuk povedal, že podnet k bitke dalo odmietnutie separatistov zložiť zbrane, ako žiada mierový plán navrhnutý ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

Viac..  Peter Pollák: História nám ukázala, že ak necháme priestor spočiatku malej skupine populistov či extrémistov, môže to skončiť tragédiou. VIDEO

Protiteroristická operácia pokračuje. Naďalej sa bojuje,” potvrdil hovorca vládnych síl.

Urazil Putina, končí

Ukrajinu čaká výmena na poste ministra zahraničných vecí. Novým šéfom diplomacie bude Pavlo Klimkin, ktorý nahradí odchádzajúceho ministra Andrija Deščycja, ktorý vulgárne urazil ruského prezidenta Vladimira Putina.

Ukrajinského veľvyslanca v Nemecku Klimkina navrhol do čela diplomacie prezident Petro Porošenko. Ide o skúseného európskeho diplomata, ktorý zohral veľkú úlohu počas rokovaní o asociačnej dohode s Európskou úniou.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus, hranice, schengen

Polícia a finančná správa zintenzívnia spoluprácu pri strážení schengenskej hranice s Ukrajinou

Východná schengenská hranica s Ukrajinou si podľa ministerstva vnútra, polície i finančnej správy zaslúži oveľa …