EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Lamberts: Cameron ako premiér Británie nemá žiadnu autoritu

Lamberts: Cameron ako premiér Británie nemá žiadnu autoritu

Philippe Lamberts
Philippe Lamberts, Skupina zelených,spolupredseda. PHOTO: Flickr.

David Cameron ako premiér jednej z najsilnejších krajín Európskej Únie sa k otázkam voľby predsedu Európskej komisie (EK) vraj vyjadruje veľmi alibisticky, keď tvrdí, že zvolenie Junckera za predsedu je vodou na mlyn euroskeptikom v jeho krajine. Takto hodnotí Cameronov postoj Phillippe Lambert, spolupredseda Skupiny zelených v EP. „Už nie je premiér Británie?“, pýta sa Lambert a zároveň dodáva, že každý demokrat musí prijať aj to, že sa niekedy ocitne v názorovej menšine.

Demokracia podľa vzoru Zelených

Keď nám ponúknu za predsedu EK Junckera, aj keď nám politika EĽS, kde je skutočnou šéfkou Merkelová, nie je stále po vôli, budeme s ním komunikovať, hodnotí vzniknutú situáciu Lamberts. Podľa neho “zelení“ očakávajú nové alternatívy k doterajším politickým a ekonomickým smerovaniam EÚ. Lambert verí, že ľudia sú kreatívni a majú právo na zmenu názoru a aj v tomto duchu by mala pokračovať komunikácia medzi “zelenými” a “ľudovcami”.

Viac..  PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä vyslaných pracovníkov a budúcnosť Európy

Predchodca na poste predsedu Skupiny zelených Daniel Cohn-Bendit vychádzal z hnutia občianskej spoločnosti, Lamberts paradoxne z biznis sféry. Či to ovplyvní smerovanie Zelených ukáže nadchádzajúce obdobie koalícií v EP.

Pre viac informácií si pozrite priložené video:

O tkl

Odporúčame pozrieť

Juncker

Juncker a jeho správa o stave Únie. Toto si o nej myslia europoslanci

Lídri politických skupín v stredu privítali výročný prejav o stave Únie predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda …