Putin chce zrušiť právo zasiahnuť na Ukrajine

vladimír putin
Vladimír Putin, ruský prezident. PHOTO: Flickr.

Ruský prezident Vladimir Putin požiadal hornú komoru parlamentu, aby zrušila zákon, ktorý šéfa Kremľa oprávňuje vyslať armádu na Ukrajinu. Rada federácie ho schválila na začiatku marca.

Hlava štátu poslala Rade federácie návrh na zrušenie rozhodnutia o nasadení ruských ozbrojených síl na území Ukrajiny. Horná komora parlamentu sa v Moskve stretne v stredu. S prijímaním Putinových návrhov obvykle nemá žiadny problém.

Právo na zahájenie vojenskej intervencie dostal Putin kvôli ochrane ruských občanov na Ukrajine pred neonacistickými, nacionalistickými a antisemitskými silami.

Putinova žiadosť dorazila do parlamentu deň po tom, čo prezidentovi telefonoval americký prezident Barack Obama.

Zbrane a vojenský materiál cez hranicu

Podľa kyjevskej štátnej agentúry Ukrinform šéf Bieleho domu vyzval Putina, aby podnikol konkrétne kroky vedúce k upokojeniu ukrajinskej krízy.

Viac..  Europoslanci vyzývajú Borrella na odstúpenie, jeho návšteva v Moskve vraj poškodila dobré meno únie

Prezident na Putina znovu apeloval, aby podporil mier a prestal umožňovať dodávky zbraní a materiálu cez hranice. Barack Obama pohrozil ďalšími sankciami.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Európske vlády a USA požadujú prepustenie Navaľného

Niekoľko európskych vlád aj predstavitelia Spojených štátov vyzvali na prepustenie ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného, …