EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Europoslankyňa Záborská sa pustila do Európskej komisie. Vadí jej, že podporila Dúhový PRIDE

Europoslankyňa Záborská sa pustila do Európskej komisie. Vadí jej, že podporila Dúhový PRIDE

Anna Záborská
Anna Záborská, europoslankyňa. PHOTO: redakcia/Flickr.

Dúhový PRIDE Bratislava je neziskový a dobrovoľnícky projekt a je každoročne organizovaný s podporou verejnosti, niektorých mediálne známych osobností, spoločenských organizácií a firiem. Tohtoročný je naplánovaný na zajtra, sobotu, 28.06.2014.

Europoslankyňa Anna Záborská s prekvapením prijala správu, že Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku podporilo Dúhový Pride 2014, ktorého hlavným posolstvom je podľa jej vyjadrení protest proti začleneniu definície manželstva do Ústavy SR.

Podľa článku 9 Charty základných práv EÚ právo uzavrieť manželstvo a právo založiť rodinu sa zaručuje v súlade s vnútroštátnymi zákonmi, ktoré upravujú výkon týchto práv. Inak povedané, definícia manželstva je v pôsobnosti členského štátu. Stále zastúpenie EK by preto malo byť vo svojich vyjadreniach zdržanlivejšie,” uviedla Anna Záborská.

Viac..  Konferencia Chudoba a rodina: Budúcnosť spoločnosti a štátu závisí na prosperite rodín

Pripomenula tiež, že novelizovaný text Ústavy takmer doslovne opakuje definíciu manželstva, ktorá je v tejto podobe súčasťou slovenského právneho poriadku už od roku 2005.

“Zastúpenie Európskej komisie sa pripojilo k listu veľvyslanectiev 20 krajín, v ktorom spoločne vyzývame k rešpektovaniu práv, ktoré zaručuje Charta základných práv EU všetkým občanom Únie, vrátane LGBTI. Touto výzvou v žiadnom prípade nespochybňujeme právo ľudí na uzavretie manželstva v súlade s národnými predpismi,” vyjadrilo sa Zastúpenie EK na Slovensku pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk.

O tkl

Odporúčame pozrieť

Zaborska

Konferencia Chudoba a rodina: Budúcnosť spoločnosti a štátu závisí na prosperite rodín

Pri príležitosti 26. výročia Medzinárodného dňa za odstránenie chudoby, Fórum kresťanských inštitúcií, Slovenská spoločnosť pre …