figeľ merkelová
Ján Figeľ s Angelou Merkelovou. PHOTO: redakcia/KDH.

Figeľ na stretnutí s Merkelovou. Riešili nového šéfa Európskej komisie

figeľ merkelová
Ján Figeľ s Angelou Merkelovou. PHOTO: redakcia/KDH.

Predseda KDH a podpredseda NR SR Ján Figeľ sa dnes zúčastňuje na summite lídrov Európskej ľudovej strany (EĽS) v meste Kortrijk v Belgicku. Rokovanie je prípravou na rozhodnutia Európskej rady, ktorá sa uskutoční dnes večer a zajtra s cieľom prijať dôležité rozhodnutia po nedávnych európskych voľbách.

Podľa Jána Figeľa bude najdôležitejším bodom schválenie Strategického programu EÚ na nasledujúcich päť rokov spolu s nomináciou predsedu Európskej komisie. Kvalifikovanú podporu nielen v rámci stredopravých strán, ale aj celkovo, po zohľadnení výsledkov májových eurovolieb, získal pre tento post kandidát EĽS Jean-Claude Juncker.

Za veľmi dôležité pre budúcnosť Ukrajiny, Moldavska a Gruzínska považuje Ján Figeľ podpis Asociačných zmlúv týchto krajín s EÚ. “Pridruženie k spoločnej Európe znamená zbližovanie týchto krajín s naším priestorom, teda aj so Slovenskom. Znamená rozširovanie stability a spolupráce na báze zmluvného práva a spoločného záujmu. A to je dobré pre našich susedov a partnerov, a pre celý európsky kontinent”, hovorí o podpise Ján Figeľ.

Viac..  Minister I. Korčok na neformálnom stretnutí šéfov diplomacií krajín EÚ v Slovinsku

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

figel

Ján Figeľ poslal vláde list kvôli zákazu verejných bohoslužieb. Obrátil sa aj na Európsky súd pre ľudské práva. Prečítajte si celé znenie

Vážený pán premiér, vážení členovia vlády SR, obraciam sa na Vás s odvahou a s …