EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Syed Kamall o situácii v europarlamente: Ľudia začínajú pochybovať o demokratickej legitímnosti Únie
Syed Kamall
Syed Kamall, predseda ECR. PHOTO: © European Union 2014 - EP

Syed Kamall o situácii v europarlamente: Ľudia začínajú pochybovať o demokratickej legitímnosti Únie

Syed Kamall
Syed Kamall, predseda ECR. PHOTO: © European Union 2014 – EP

Syed Kamall v rozhovore pre bruselské média upozorňuje, že “žabomyšie vojny” zhoršujú situáciu a nútia ľudí pochybovať čoraz viac o demokratickej legitímnosti Únie ako takej.

Európsky konzervatívci a reformisti (ECR) na čele s predsedom Syedom Kamallom vstupujú na scénu Parlamentu ako tretia najsilnejšia skupina.  ECR jeho ústami adresuje kolegom v EP výzvu: “Mali by sme sa viac zamýšľať nad problémami ľudí a menej riešiť naše inštitucionálne problémy”.

Kamall sa narodil a vyrastal v Londýne. Študoval na London School of Economics, kde získal titul MSc a následne doktorát z City University v Londýne. Je členom konzervatívcov od roku 1987 a v strane zastával rôzne pozície.

Voľba predsedu EK

Konzervatívci tiež nesúhlasia so spôsobom voľby predsedu Komisie a poukazujú na čudnú interpretácia Lisabonskej zmluvy. Podľa nej má Parlament poradný, nie rozhodujúci hlas. Ľudia volili domácich politikov a strany a netušia kto je Juncker, alebo Schulz. ECR jednoznačne upozorňuje, že toto nie je demokratická vôľa občanov Únie.

Viac..  Úrad pre verejné obstarávanie predstavil návrhy na efektívnejšie čerpanie eurofondov

Konzervatívcov však najviac zaujíma budúcnosť a reformy, ktoré hľadia dopredu a vyvedú Úniu z chaosu, v ktorom, podľa nich, momentálne stagnuje.

Pre viac informácií si pozrite priložené video: 

O tkl

Odporúčame pozrieť

Rimantas SADZIUS

Audítori EÚ uverejnili prehľad o trhu s poistením v Európe

Európsky dvor audítorov uverejnil podkladový dokument o Európskom orgáne pre poisťovníctvo a dôchodkové poistenie zamestnancov …