EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / KULTÚRA / Europoslanec Kukan: Seniorita mi v parlamente zaručuje výhody
kukan
Eduard Kukan, slovenský europoslanec. PHOTO: © European Union 2014 - Source EP.

Europoslanec Kukan: Seniorita mi v parlamente zaručuje výhody

kukan
Eduard Kukan, slovenský europoslanec. PHOTO: © European Union 2014 – Source EP.

Po prvom plenárnom zasadnutí mal Európsky parlament na programe ustanovujúce schôdze výborov a voľby ich predsedov.

Eduard Kukan, člen najpočetnejšej Európskej ľudovej strany, bude v rokoch 2014-2019 pôsobiť vo výbore pre zahraničnú politiku: “Som veľmi rád, že môžem pokračovať v tom, čomu som sa venoval celý život. Zúročím tak svoje skúsenosti. Vek nie je prekážkou, práve naopak, moja seniorita mi v europarlamente zaručuje napríklad predsedanie volieb či vystupovanie za stranu.”

Stal sa takisto členom podvýboru pre bezpečnosť a obranu: “V predošlom mandáte som sa venoval ľudským právam, bolo som spravodajcom pre výročnú správu o stave ľudských práv vo svete. V posledných mesiacoch narastá počet ozbrojených konfliktov, ktoré sa nás bytostne dotýkajú, podobne ako energetická bezpečnosť Slovenska. Ukrajina, Sýria a Irak sú len tými najdramatickejšími konfliktami, je mnoho problematické oblastí, ktorým sa treba venovať. Myslím, že vývoj udalostí na medzinárodnej scéne si vyžaduje aktívne zapojenie sa práve do tohto výboru.”

Eduard Kukan je v novom mandáte takisto členom vo výbore pre zamestnanosť a sociálne veci, v ktorom chce venovať predovšetkým otázkam seniorov: “Nedávno som sa rozhodol zúročiť svoj vek na dobrú vec, a aktívne som upozorňoval na problémy starších občanov. Slováci nad päťdesiat nepatria do starého železa, a tejto agende sa budem venovať v sociálnom výbore”, zhrnul prvé dni bruselského mandátu.

Viac..  Urmas Paet: Kybernetická obrana je zodpovednosťou každého členského štátu

O ram

Odporúčame pozrieť

Benova

Monika Beňová: Ochrana autorských práv nesmie viesť k zavádzaniu cenzúry

Výbor Európskeho parlamentu (EP) pre právne veci schválil návrh úprav súvisiacich s európskou smernicou týkajúcou sa …