EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Toto je Gianni Pittella. Nový predseda Socialistov a demokratov

Toto je Gianni Pittella. Nový predseda Socialistov a demokratov

Gianni Pittella
Gianni Pittella, taliansky poslanec. PHOTO: Flickr.

Novým predsedom Skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov v Európskom parlamente sa stal taliansky poslanec Gianni Pittella. Na tejto pozícii vystrieda niekdajšieho šéfa skupiny Martina Schulza, ktorý sa tohto postu vzdal po tom, ako bol opätovne zvolený za predsedu Parlamentu. Stredoľavá politická rodina sa bude počas nového volebného obdobia usilovať najmä o zastavenie vytvárania sociálnych rozdielov v Európe.

“Stredná vrstva je marginalizovaná. Tieto sociálne rozdiely musíme zastaviť. Je potrebné vytvárať politiky podporujúce investície do ľudského kapitálu, podnikanie, výskum a odbornú prípravu,” povedal.

V rozhovore Gianni Pittella hovoril o tom, ako vidí spoluprácu medzi svojou politickou skupinou a stredopravou Európskou ľudovou stranou – dvomi najväčšími politickými frakciami v Európskom parlamente. Okrem toho opisuje svoj pohľad na úlohu Parlamentu v rozhodovaní o hospodárskych a finančných otázkach. A v neposlednom rade vyjadruje aj svoj názor na budúcnosť Spojeného kráľovstva v Európskej únii.

Viac..  Británia môže odstúpiť od brexitu, tvrdí advokát. Vláda ale tvrdí, že diskusia je zbytočná

55-ročný Gianni Pittella je pôvodným povolaním lekár. Za europoslanca bol po prvýkrát zvolený v roku 1999. Počas uplynulého volebného obdobia bol jedným zo 14 podpredsedov Parlamentu. Po májových eurovoľbách sa na istý čas stal úradujúcim predsedom a to až do začiatku júla, keď post predsedu Parlamentu opätovne získal Martin Schulz.

O ram

Odporúčame pozrieť

záborská

Záborská: Rodové stereotypy bránia ženám uplatniť sa v podnikaní, majú výrazne nižšie dôchodky

Európsky parlament ešte na januárovom pléne vyzdvihol najmä dve témy – rodovú rovnosť a nezamestnanosť …