Boje na Ukrajine pokračujú, armáda prišla o ďalších vojakov

donecko
PHOTO: Flickr.

KYJEV – Boje na východe Ukrajiny si vyžiadali ďalšie obete z radu vojakov. Od stredajšieho večera zahynuli traja a ďalších 27 utrpelo zranenia. Od začiatku takzvanej protiteroristickej operácie zomrelo 173 vojakov a 446 bolo zranených.

V stredu neskoro večer zahynuli v bojoch na východe Ukrajiny dvaja príslušníci armády a šesť utrpelo zranenia, keď obrnený transportér narazil na mínu v obci Červona zora v Doneckej oblasti. Pred polnocou prišiel o život ďalší vojak a traja sa zranili v susednej Luhanskej oblasti, keď ich nákladné auto začali ostreľovať povstalci.

Rebeli opäť ostreľovali aj obec a hraničný prechod Dovžanskyj. Pri streľbe sa zranilo sedem vojakov, z toho dvaja vážne.

“Teroristi pri ústupe všetko zamínovali, najmä komunikácie. Sťažili tak postup vládnych jednotiek,” vyhlásil šéf ukrajinského vojenského a politického štúdia Dmytro Tymčuk.

Viac..  Vakcína od spoločnosti AstraZeneca nebude vo Francúzsku určená pre ľudí starších ako 65 rokov

Počas noci sa pod paľbu dostalo päť kontrolných stanovíšť jednotie protiteroristickej operácie v Doneckej a Luhanskej oblasti. Zranil sa jeden vojak. Všetky strely údajne minuli svoje ciele.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …