Povstalci opäť útočia, ukrajinská armáda stráca vojakov

ukrajina
PHOTO: Flickr.

KYJEV – Pri piatkovom raketovom útoku proruských povstalcov zahynulo na východe Ukrajiny tridsať vojakov. Ukrajinská armáda zahájila mohutnú ofenzívu proti radikálom. Tých v posledných dňoch zomrelo viac ako päťdesiat. Boje sa koncentrujú v Doneckej oblasti, vojaci však mali zahynúť aj v Luhansku.

Počet vojakov, ktorí zahynuli pri útoku raketometmi Grad, je momentálne na troch desiatkach, avšak podľa poradcu ukrajinského ministra vnútra môže ešte narásť.

Armáda predtým informovala o ďalších troch mŕtvych vojakoch, ktorých automobil narazil na mínu pri hraniciach s Ruskom. Ďalší vojak zahynul počas stretov v meste Karlivka, ktoré je baštou rebelou vzdorujúcich vládnej protiteroristickej operácii.

V piatok si konflikt vyžiadal obete z radu baníkov, ktorých autobus sa stal terčom útoku radikálov. Presný počet obetí a zranených nie je známy. Doly uzavreli na neurčito zo strachu pred ďalšími útokmi.

Viac..  Pandémia má negatívny vplyv na duševné zdravie mládeže, tvrdia nemeckí odborníci

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …