Povstalci opäť útočia, ukrajinská armáda stráca vojakov

ukrajina
PHOTO: Flickr.

KYJEV – Pri piatkovom raketovom útoku proruských povstalcov zahynulo na východe Ukrajiny tridsať vojakov. Ukrajinská armáda zahájila mohutnú ofenzívu proti radikálom. Tých v posledných dňoch zomrelo viac ako päťdesiat. Boje sa koncentrujú v Doneckej oblasti, vojaci však mali zahynúť aj v Luhansku.

Počet vojakov, ktorí zahynuli pri útoku raketometmi Grad, je momentálne na troch desiatkach, avšak podľa poradcu ukrajinského ministra vnútra môže ešte narásť.

Armáda predtým informovala o ďalších troch mŕtvych vojakoch, ktorých automobil narazil na mínu pri hraniciach s Ruskom. Ďalší vojak zahynul počas stretov v meste Karlivka, ktoré je baštou rebelou vzdorujúcich vládnej protiteroristickej operácii.

V piatok si konflikt vyžiadal obete z radu baníkov, ktorých autobus sa stal terčom útoku radikálov. Presný počet obetí a zranených nie je známy. Doly uzavreli na neurčito zo strachu pred ďalšími útokmi.

Viac..  Michal Šimečka: Spravím všetko preto, aby vládni poslanci nemohli dekriminalizáciu marihuany ignorovať. VIDEO

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …