EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ROZHOVORY / Monika Flašíková Beňová: Euroskeptici si do parlamentu chodia iba po peniaze a benefity
Flašíková-Beňová
Monika Flašíková Beňová, slovenská europoslankyňa. PHOTO: © European Union 2013 - EP.

Monika Flašíková Beňová: Euroskeptici si do parlamentu chodia iba po peniaze a benefity

– Ja som zostala vo Výbore pre občianske práva aj spravodlivosť, ako som chcela. Náhradníčkou som chcela byť vo Výbore pre zamestnanosť, čo nevyšlo, pretože tam bol veľký záujem. Naša frakcia má veľa členov. Ako druhý výbor som mala Výbor pre životné prostredie, kde som sa dostala, čo sa veľmi teším, pretože ide o výbor dôležitý pre Slovensko. Hovoriť sa tu bude o tabakovej smernici, o automobilovom priemysle a jeho dopade na životné prostredie. Tam musím zohľadňovať, že u nás je v automobilovom priemysle zamestnaných takmer 200 tisíc ľudí, takže budeme hľadať body, kde vieme hovoriť aj o ochrane životného prostredia, ale aj o podpore priemyslu. Myslím si, že to bude veľká téma všeobecne v Európskom parlamente. No a samozrejme energetika, čaká nás veľká diskusia o energetike, takže sa teším.

Viac..  Rozhovor s europoslankyňou Janou Žitňanskou: Štvrtý rok v Európskom parlamente

Ďakujeme za rozhovor, na otázky spravodajského portálu EuropskeNoviny.sk odpovedala europoslankyňa Monika Flašíková Beňová.

O mon

Odporúčame pozrieť

benova

Monika Beňová: Hlbšia spolupráca v rámci EÚ bude príležitosťou, nie povinnosťou

Predseda Európskej komisie Jean Claude Juncker predstaví na dnešnom plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu (EP) správu …