Viac peňazí počas materskej dovolenky? Aj to rieši Európsky parlament, pozrite si prehľad

tehotná
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Parlament bude hlasovať o nominácii Jean-Clauda Junckera na post predsedu Komisie

EP bude v stredu hlasovať o menovaní Jean-Clauda Junckera za predsedu Európskej komisie. Hlasovaniu bude predchádzať rozprava s predsedami politických skupín.

Rozprava s Komisiou o rokovaniach o transatlantickej obchodnej dohode

Európsky komisár pre obchod Karel De Gucht v utorok informuje nový Parlament o postupe pri rokovaniach s USA o Transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve (TTIP). Poslancov bude zaujímať ako Komisia plní podmienky, ktoré stanovil Parlament pri schválení začatia rokovaní o TTIP pred vyše rokom.

Boj s nezamestnanosťou mladých

Európsky parlament bude v stredu hlasovať o odporúčaniach v oblasti boja proti nezamestnanosti mladých ľudí v EÚ. Hlasovaniu bude predchádzať vyhlásenie Komisie k téme.

Materská dovolenka: Poslanci budú diskutovať o zámere Komisie stiahnuť návrh smernice

Parlament bude v utorok diskutovať s Komisiou a Radou o zámere EK stiahnuť návrh smernice o materskej dovolenke po štvorročnom zablokovaní diskusie v Rade. Europoslanci v októbri 2010 pozmenili prvotný návrh na predĺženie materskej dovolenky, počas ktorej by matka poberala plný plat, z pôvodných 14 na 20 týždňov. Súčasťou zmien je aj zavedenie dvojtýždňovej otcovskej dovolenky.

Hlasovanie o plánoch Litvy prijať euro

Poslanci EP budú v utorok diskutovať o plánoch Litvy vstúpiť do eurozóny. V stredu budú hlasovať o návrhu uznesenia, ktoré ešte v pondelok musí schváliť Výbor EP pre hospodárske a menové veci. Parlament v návrhu uznesenia “podporuje prijatie eura Litvou k 1. januáru 2015”, ako to odporučila Európska komisia a potvrdila Európska rada 27. júna.

Viac..  M. Šimečka: Premiér Heger by mal zakročiť, vojna v polícii ohrozuje povesť Slovenska v Európe

Štyria noví Komisári nahradia tých, ktorí sa stali poslancami EP

Štyria noví členovia Európskej komisie, ktorí by mali nahradiť doterajších Komisárov zvolených za poslancov Európskeho parlamentu, absolvujú v pondelok vypočutia vo výboroch. V prípade ich schválenia Parlamentom budú Jyrki Katainen (Fínsko), Ferdinando Nelli Feroci (Taliansko) Martine Reicherts (Luxembursko) a Jacek Dominik (Poľsko) pôsobiť v Komisii až do ukončenia funkčného obdobia súčasnej EK. Poslanci budú o ich menovaní hlasovať v stredu.

Čo sa bude všetko diať v Európskom parlamente nasledujúci týždeň sa dozviete v tomto videu:

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europsky parlament

Program týždňa v EP: Novinárska cena, klimatický právny predpis, eurofondy pre regióny

Europoslanci budú tento týždeň počas plenárneho zasadnutia hlasovať o európskom klimatickom predpise a fondoch na …