EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Kiska pozval Porošenka na Slovensko, ten zatiaľ nereagoval

Kiska pozval Porošenka na Slovensko, ten zatiaľ nereagoval

kiska
Andrej Kiska, slovenský prezident. PHOTO: Flickr.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko dostal pozvanie od Andreja Kisku. Mal by sa zúčastniť augustových osláv Slovenského národného povstania. Porošenko zatiaľ nepotvrdil, či príde.

“Odpoveď, zrejme aj vzhľadom na napätú vnútropolitickú situáciu na Ukrajine, ešte neprišla,” povedal hovorca prezidenta Peter Petrus. Známy podľa neho zatiaľ nie je ani predbežný termín Kiskovej recipročnej návštevy Kyjeva.

Po pracovnej ceste do Budapešti a minulotýždňovej oficiálnej návšteve Prahy čaká Kisku návšteva susedného Poľska. Vo Varšave sa stretne s prezidentom Bronislawom Komorowským.

Dve stretnutia s Gašparovičom

Prezident Porošenko, ktorý sa funkcie ujal 7. júna tohto roku, sa stretol s Kiskovým predchodcom Ivanom Gašparovičom na svojej inaugurácii v Kyjeve a na summite vo Varšave.

Viac..  Veľká Británia nemá záujem zostať v colnej únii s EÚ

Prozápadný miliardár Porošenko sa stal víťazom májových prezidentských volieb, keď už v prvom kole získal viac ako 54 percent hlasov. Jeho hlavnú rivalku, expremiérku Juliju Tymošenkovú, podporilo len 13 percent voličov.

V súlade s pravidlami

Medzinárodní pozorovatelia na čele s Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) priebeh prezidentských volieb na Ukrajine ocenili.

Hlasovanie podľa nich vo veľkej väčšine prebehlo v súlade s medzinárodnými pravidlami a základnými slobodami, napriek tomu, že voľbám na východe krajiny bránili ozbrojení separatisti.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …

  • Jozef Čuraj

    Privitať Porošenka ako praveho fašistu, napriklad ako Haindricha v Prahe.

  • Tetka Bielická Cigereje

    ZAsa sa ukázalo, že IQ Ki(k)sku = IQ húpacieho koňa. Veď pozvať fašistického zabijaka ktorý vraždí vlastné nevinné obyvteľstrvo – ženy, deti, starcov, použíéva chemické zbrane, ničí obydlia a pod. na oslavy SNP – to môže ozaj jeśdine východniarsky chumaj bez štipky akejkoľvek cti. Fuj, Kiska zmizni za tvojou smradičbabou a mikimauziom do myšacej diery a ani sa nám na oči neukazuj, si obyčajný dement,trčiaci Američanom zo zadku