Zostrelili sme lietadlo, sú tam deti, hlási tajná nahrávka

lietadlo
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Tajná služba z Ukrajiny má dôkaz o tom, že lietadlo malajzijskej leteckej spoločnosti, letiaceho z Amsterdamu do Kuala Lumpuru, zostrelili separatisti.

Ukrajinská tajná služba SBU tvrdí, že má nahrávky, z ktorých vyplýva, že malajzijský boeing zostrelili proruskí separatisti. Informovala o tom spravodajská stanica BBC. Ukrajinský minister Pavlo Klimkin podľa diepresse.com povedal, že stopa vedie do radov ruskej armády a že to Kyjev doloží dôkazmi.

SBU podľa BBC na svojom kanáli na videoportáli YouTube zverejnila odpočúvané rozhovory separatistov, ktorí hovoria o zostrelení civilného lietadla. Video bolo už z toho kanálu odstránené, iné profily na YouTube ale majú kópie.

Nahrávka rozhovoru

“Kozáci z černuchinského stanoviska zostrelili lietadlo… civilné,” hlási v ruštine jeden z telefonujúcich, ktorého telefonujúci oslovuje “major”. Na dotaz, či sa v troskách našli zbrane, “major” odpovedá záporne: “Vôbec nič, len civilné veci, lekárske pomôcky, utierky, toaletný papier.”

V ďalšej časti nahrávky iný hlas informuje: “Ak ide o to lietadlo zostrelené v oblasti Snižneho-Torezu. Ukázalo sa to byť civilné lietadlo. Dopadlo v oblasti Grabova…. je tam veľa mŕtvych žien a detí.”

Viac..  Videokomentár europoslanca Polláka: Slovensko potrebuje Igora Matoviča, boj za očistu Slovenska sme ešte nevyhrali

Malajzijské lietadlo s 295 pasažiermi na palube sa zrútilo na Ukrajine. Padlo neďaleko hraníc s Ruskom. Boeing mieril z Amsterdamu do Kuala Lumpur.

Raketa Buk

Boeing-777 sa zrútil blízko Donecka, ktoré je stále pod paľbou. Agentúra Interfax píše, že lietadlo zostrelili raketou Buk typu zem-vzduch vo výške približne desať kilometrov. Stroj začal neočakávane klesať zhruba päťdesiat kilometrov pred vstupom do ruského vzdušného priestoru.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …