EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Ďalšia finančná pomoc pre Ukrajinu, odklepol ju MMF

Ďalšia finančná pomoc pre Ukrajinu, odklepol ju MMF

ukrajina
Ukrajinské vlajky. PHOTO: Flickr.

Medzinárodný menový fond očakáva, že ďalšiu časť z medzinárodného úverového programu pre Ukrajinu uvoľní v najbližších týždňoch. Uviedol to v piatok šéf misie fondu v Kyjeve Nikolaj Gueorguiev.

Fond sa s ukrajinskými úradmi dohodol na opatreniach, ktoré zabezpečia plnenie podmienok dohody tak, aby bolo možné v najbližších týždňoch ukončiť prvú revíziu programu. Splátka pomoci môže dosiahnuť 1,4 miliardy dolárov (vyše miliardy eur).

Úverový program v celkovom objeme 17 miliárd dolárov (viac ako 12,5 miliardy eur) schválil MMF Ukrajine v máji. Kyjevu vzápätí uvoľnil prvú časť pomoci v sume vyše 3 miliárd dolárov (2,2 miliardy eur).

15 miliárd dolárov

Splnenie podmienok MMF Kyjevu otvára cestu k ďalšej medzinárodnej pomoci v sume do 15 miliárd dolárov (vyše 11 miliárd eur). Šéf misie ďalej uviedol, že ukrajinská ekonomika v tomto roku pravdepodobne klesne o 6,5 percenta.

Viac..  Monika Beňová: Banky musia byť pri preverovaní pôvodu peňazí ochotné robiť viac

Priemyselný východ krajiny totiž ochromujú boje s proruskými povstalcami a nestabilita odrádza zahraničné investície, spresnil Gueorguiev. Vlani ukrajinská ekonomika stagnovala.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Odporúčame pozrieť

zemegula

Čo nové vo svete? Prinášame vám prehľad uplynulého 16. týždňa 2017

BRITÁNIA PRINIESLA ĎALŠIE PREKVAPENIE. ČAKAJÚ JU PREDČASNÉ PARLAMENTNÉ VOĽBY. VEĽKÁ BRITÁNIA: Britská premiérka Theresa Mayová …